Vedoucí Hrdlív měl na horké černucké půdě v první půli dvě pěkné možnosti, branku ale vstřelil až na sklonku poločasu, kdy se ze dvou metrů prosadil hlavou Tuháček. Ten hned po přestávce zvýšil z desítky na 2:0. Sotva ale domácí rozehráli ze středového kruhu, kopala se pentle na hrdlívskou bránu. Martinovský nezklamal a když Tuháček odmítl z brejku hattrick, šlo se do finále za stavu 1:2. Hosté hráli v kombinované sestavě, a tak musel zápletku rozřešit střídající náhradní gólman Kraus, jenž v 88. minutě z velkého vápna uklidil míč přesně k tyči.

V souboji béček Brandýsku a Slaného (1:5) postavili domácí několik borců, kteří měli za sebou dopolední zápas áček (3:2). Moc platné jim to nebylo, protože druhé výhry se nedočkali. Naopak, se museli vyrovnat s pětigólovým přídělem, o který se postarali dva hráči. Za slánské se třikrát trefil Volf, o jeden zásah méně měl Peška. Domácí snižovali na poločasových 1:2.

Olovničtí si jsou vědomi vážnosti situace a už duel se Žižicemi (3:2) považovali za existenční. První dvě branky padly z desítek. Za hosty uspěl Podrazský (24.) a za šest minut vyrovnal Novák. Žižičtí hráli po obrátce přes půl hodiny proti deseti (ČK Šulc). Nejzajímavější byl závěr. V něm Olovničtí poprvé vedli (M. Bláha), už nastavení zvýšil na 3:1 Buchta. To ale nebylo vše. Hosté opět z desítky dali na 3:2, když Galbavý napoprvé neuspěl, avšak P. Koten z opakované ano. V posledních dvou minutách nastavení, domácí tvrdí, že trvalo téměř devět minut, se už nic významného nestalo.

Neuměřické hřiště ovládli borci Zvoleněvsi (0:2), kteří si po zásluze odvezli tři body. Dali dvě branky a domácí do vyložené šance nepustili. První měli na svědomí bráchové. Ríša Király udělal po lajně tři hráče, aby našel na malém vápně číhajícího Ludvu. Podruhé se skóre měnilo až po obrátce po úniku Patocze ze strany. Mezi střelce se chtěl zapsat i brankář Cílek, jeho mladší protějšek Hess ho ale zklamal. Stejně tak diváky, kterých bylo víc ze Zvoleněvsi.

V Tuřanech bylo hotovo už do poločasu. Hosté z Klobuk moc zklamali a dá se říct, že branku domácích ohrožovali jen z uctivé vzdálenosti. Nepomohla jim ani víc než hodinová přesilovka po vyloučení Smrže. V té době už prohrávali po gólu Součka, do pauzy nadvakrát z brejku zvýšil Janoušek a po vyšachování obrany určil definitivní podobu skóre Tauš.

Jako velcí frajeři se zachovali borci Uhů proti Pozdni. Ta i v devíti vedla Paurovým padáčkem z 20 m 1:0. Když dorazil desátý hráč, vyšel jí kontr, na jehož konci byla Kodedova nekompromisní rána - 2:0. Až když byl hostů plný počet, začali hrát i domácí, kterým do té doby brankář Pozdně čapnul dvě tutovky. Střelecky se ale prosadili až po pauze a bohužel pro ně to bylo jedinkrát. Na konečných 1:2 upravil J. Novák.

Výkon Zlonic v první půli ovlivnil hned začátek, v němž Nagy zahodil brejk. Fotbalovější a důrazně hrající Zichovec tak první půli vyhrál 1:0 (Kostelecký). Na těžkém terénu a za stálého deště se po změně stran domácí dočkali alespoň vyrovnání, které zařídil Beránek. Jak ale přiznal zlonický kouč Protiva, je pro ně remíza vítězstvím.