Náskok čekali vyšší
Největší favorit naplnil očekávání. Slaný B vede o pět bodů, takže by zde mohla panovat spokojenost. Vládla by pokud by byl náskok ještě větší. Vzhledem k tomu, že po čtrnácti výhrách v řadě tým prohrál až v posledním kole ve Zlonicích (2:6), měla být podle trenéra Radima Vavrocha ztráta soupeřů vyšší. Mužstvo nečekaně skvěle dirigoval z postu stopera gólman Šaroch a právě zadní řady byly chloubou lídra, který oproti jaru nevyužíval dorostence, tudíž měl k dispozici zkušený kádr.

Až na tu tancovačku …
Překvapením podzimu byl nováček z Jedomělic. Trenér Josef Nedvěd v koutku duše doufal ve třetí místo, takže druhé je příjemným překvapením pro celý klub. Letní posily Nový a Nedvěd se podle očekávání prosadily a také vyšší soutěž některým hráčům ukázala, jak se má k fotbalu přistupovat. Jedoměličtí poprvé prohráli až v 10. kole ve Slaném (2:4), nejvíc je však mrzí výpadek v Černuci (0:7), jejž si dodnes nedokázali vysvětlit. Nejspíš měla na výkon vliv taneční zábava den před utkáním.

Dlouho chyběl stoper
Už tradičně pomalý rozjezd sezony měly nakonec třetí Tuřany. Dlouho a neúspěšně hledaly alternativu za zraněného stopera Malého. Po jeho uzdravení se mužstvo srovnalo a závěr byl z jeho strany velmi kvalitní. Tečku za nakonec slušným podzimem udělala šňůra čtyř vítězství. Pomohl i letní příchod střelce Kubouška, který spolu s dalším ´čahounem´ Součkem tvořili třetí nejúdernější útok soutěže.

Finiš? To byla bomba
Malé rozpaky se vznáší nad působením čtvrtých Zlonic. Mužstvo před sezonou řazené mezi žhavé kandidáty postupu nezvládlo začátek sezony. Bylo to i vinou nedisciplinovanosti a absence střelce Demetera. Postupem času se ale začala projevovat kvalitní letní příprava a hlavně návrat tahouna týmu Vimra ze Slaného. Závěr podzimu byl v podání Zlonických famózní – pět výher v řadě v řadě včetně výprasku Slanému (6:2)! To byla tečka z kategorie parádních.

Z krize se otřepali
Páté místo patří po podzimní části soutěže týmu Zichovce a pro zdejší je to příjemné překvapení. Po bídném jaru totiž skončil trenér a čtyři hráči! Naštěstí Zichovečtí přivedli kouče Josefa Mansfelda, který dodal týmu novou chuť do fotbalu a také systém s jedním útočníkem, jenž mužstvu sedl. Důležitý byl příchod 45letého špílmachra Pecinky z Panenského Týnce, z jehož chytrých přihrávek těžila celá ofenziva. Také Zichovec měl lepší druhou polovinu. Ze sedmi zápasů prohrál jen ten poslední. Postaral se také o jedinou bezbrankovou remízu soutěže (Olovnice).

Myslí na budoucnost

Žižice pouze třikrát nebodovaly a s umístěním jsou s ohledem na předcházející sezony sezony spokojeny. Méně už s bodovým ziskem. To by ale nesměly inkasovat v závěrech zápasů, jinak by mohla být jejich bilance ještě lepší. Hlavně tady ale spoléhají na budoucnost. Do mužstva úspěšně zapracovávají mladou generaci, která se jeví velmi dobře. Zapomenout ale na absenci dlouhodobě zraněných důležitých hráčů však nešlo.

Abude to ještě lepší

Sedmé místo Černuc bere, i když některé výpadky ji mrzí. V létě angažovala nového trenéra Oldřicha Němce (bývalého hráče Brozan), který mužstvu vtiskl nový řád, jenž převážně mladý, byť stabilizovaný kádr vzal za svůj. Herně šel nahoru a Černučtí očekávají, že po důkladné zimní přípravě to bude na jaře ještě lepší. Také jim vyšla lépe druhá polovina podzimu, kdy ze šesti utkání čtyřikrát vyhráli, včetně mimořádné povedeného utkání s Jedomělicemi (7:0).