Roky nikdo nezastaví
S podzimem nejsou spokojeni v Otvovicích. Po sestupu z okresního přeboru si sice nedělaly přehnané ambice, ale že budou přezimovat až osmém místě se vzhledem k nesmírně zkušenému kádru nečekalo. Nejvíc je tlačila bota v útoku (venku dal jenom pět gólů, nejméně za všech), který zaostával za solidní obrannou řadou. Ruku v ruce se zkušeností jde věk a s tím horší fyzická kondice, která byla spolu s jakou si laxností dalším důvodem nelichotivého postavení.

Kučera sám nestačil
Černý koněm měla být Zvoleněves. Místo aby útočila na nejvyšší pozice, je průběžně až devátá. Také ona měla potíže v koncovce. Nejlepší střelec Kučera, jenž skóroval pomalu v každém utkání, marně čekal, že se někdo přidá. Například Šaroch může jen vzpomínat na zašlou slávu. Ve Zvoleněvsi mohli litovat kontumační porážky s Neuměřicemi (4:1). Jinak by byli o tři místa lepší. Výsledkem podzimu byla výhra nad Černucí (7:1).

S mladíky to bylo super
Lepší sezony pamatují také v Olovnici, které patří desáté místo. Většinu bodů získala uprostřed podzimu, zatímco v prvních a posledních čtyřech kolech nastřádala pouze tři. Příčinou je rozsáhlá marodka, kterou obsadili i vyhlášení střelci (Bláha, Tureček). Pokud ale Olovničtí neměli souběh s dorosteneckým mužstvem, byli se čtyřmi mladíky v sestavě výborným mužstvem. Přesvědčily se o tom například doma Otvovice (0:4). Určitě potěšila výhra v derby s Neuměřicemi (4:3).

Ztráty byly citelné
Moc pozitivního nenašli na podzimu v Neuměřicích. V létě jim skončili tři hráči, před startem sezony ještě odešel do Zvoleněvsi Patocz, jen výjimečně se ukázal Pražák Rada a střelec Fr. Líman byl jen na polovině zápasů. V mužstvu dostávali příležitost mladí hráči. Šikla se zmíněná kontumace ve Zvoleněvsi. Hezké byly výhry v Klobukách (1:0) a doma s Otvovicemi (2:1). Hrůzostrašný měly Neuměřice střed podzimu, kdy a sebou inkasovaly dva debakly (Tuřany 2:9, Jedomělice 0:9).

Remízový král
Dvanácté Pozdni se v první polovině podzimu podařil husarský kousek. Sérii pěti remíz narušil jen nářez na hřišti nedalekého Zichovce (0:8). Bodovala ale v derby v Jedomělicích (3:3). Poprvé vyhrála až nad Slatinou (5:0). Litovat může dobře rozehraných zápasů, které ale nedotáhla do vítězného konce. Posledních pět kol vyšla bodově naprázdno, včetně smolného zápasu se Slaným (1:2).

Nefungovala parta
Předposlední Klobuky chvíli navazovaly na výtečnou uplynulou sezonu. Proto překvapilo, že v jejich řadách došlo k rozkolu. Někteří borci neunesli kritiku a snažení svých spoluhráčů jen sledovali. Třeba střelec L. Starý hrál jen první tři utkání a také proto je klobucký útok nejhorší. nepomohl ani další návrat odchovance Šváchy (Vraný). na jaře zde budou mít sestupové starosti. Aby také ne, když po dvou výhrách přišla série devíti zápasů, v nichž získali jediný bod (Zichovec 2:2).

Dali se na modlení
Pouze ve 3. kole odcházel nováček ze Slatiny ze hřiště jako vítěz, po výtečném výkonu uspěl v Černuci (2:1). V dalším kole ještě uhrál plichtu v derby s Olovnicí (2:2), pak ale přišla série devíti porážek. Nejhorší defenziva vybouchla hlavně v Otvovicích (0:12). latinští dopláceli na to, že se jim částečně rozpadlo mužstvo. například tři hráči se odstěhovali a stabilní osmička, která drží pohromadě se před utkáním modlí, aby jich bylo potřebných jedenáct. Na jaře to prý bude s docházkou lepší.