Olovnice dobyla horkou klobuckou půdu. Jako první se zapsal mez střelce mladý Vymětalík, jenž přešel sám pomalu celé hřiště. Domácím zmařil vyrovnání brankář Tureček, jenž lapil penaltu. Po pauze ale už nestačil na střelu z vápna. Olovničtí rozhodli až v závěru. Zavoral z trestňáku vymetl šibenici a Pergl hlavou určil konečný stav.

Neuměřice stále neví, jaké je to na jaře vyhrát. Tentokrát ale obzvlášť zklamaly, hlavně po pauze, kdy padly všechny branky zápasu. Hosté ze Žižic brzy dali dvě slepené branky a od té chvíle se domácí vezli. Malečkem z penalty snižovali až na konečných 1:5.

Nečekaný bod si z Otvovic odvezla Pozdeň. Sice půli prohrála 0:1, ve druhé však vytáhla žolíka v podobě dorostence M. Štěpánka, jenž jako střídající hráč vstřelil na jaře už třetí branku.

Zlonice to na hřišti poslední Slatiny neměly jednoduché. Domácí totiž dvakrát vyrovnali a až v poledních dvaceti minutách jim došly fyzické síly, čehož soupeř třikrát využil. Na začátku druhé části za stavu 2:2 navíc zazdili tři příležitosti.

Nejlepší letošní výkon Zichovce odskákala Černuc, která si na cestu přibalila sedm banánů. Tři jí drze oloupal dorostenčík Petržílka, po dvou trefách se na domácí kanonádě podíleli Novák a Snovický.

Jedomělice podlehly ve Zvoleněvsi. V první půli otevřel skóre M. Patocz, ve druhé se dvakrát prosadil Š. Patocz. Na začátku druhé půle nařídil sudí Choleva proti hostům penaltu, která se jeho soudcovskému kolegovi v jedomělické svatyni Cílkovi vůbec nezamlouvala. Na protest se exzvoleněveský gólman postavil k tyči a nechal exekuci kopu volný průběh!

Výsledky: Zichovec-Černuc 7:1, Otvovice-Pozdeň 1:1, Zvoleněves-Jedomělice 3:0, Slaný B-Tuřany 7:2, Klobuky-Olovnice 1:3, Neuměřice-Žižice 1:5, Slatina-Zlonice 2:5.

Více informací najdete v tištěném vydání Kladenského deníku v úterý 25. května 2010.