Oslabení bylo znát hlavně v bráně, kde musel nastoupit hráč z pole J. Říčka. Domácí ho překonali už ve 2. minutě Drobným, za chvíli však Douša anglánem z 25 m srovnal. Domácí ale využívali absence stopera Šváchy k dalším šancím a do půle utekli na 3:1 (Hykeš, Gil). Hned po pauze Klobučtí snížili, to ale bylo z jejich strany vše. Víc už skvěle organizovanou obranu domácích nepřehráli. Ti ještě v závěru přidali čtvrtou branku.

Zloničtí ztrácí naději, že by mohli promlouvat do pořadí na špici tabulky. Po prohře v Klobukách nezvládli ani další těžký šťouch. Doma po zásluze nestačili na Zichovec, který vedl od 21. minuty po brance Petržílky, jenž předtím promarnil dvě superšance. Domácí vyrovnali v úvodu druhé půle po rohu Němcem, jenž uklidl míč do sítě patičkou. Zcela zasloužené vítězství zajistil modrobílým barvám v 70. minutě hlavou Červenka po parádní akci Šandala, který obešel gólmana a od brankové čáry posadil míč na hlavu zcela volného spoluhráče.

Dobrý zápas odehrála Olovnice ve Vraném, kde první tři branky padly z pokutových kopů. První proměnili domácí Pazderou a nic nenasvědčovalo tomu, že by utkání neměli zvládnout. Další dva ale Novákem využili hosté, přičemž druhý ze 46. minuty byl klíčový. Nejhezčí akce zápasu předcházela třetí olovnické brance. Tureček šoupnul balon patou Bláhovi, jenž také patičkou našel 16letého Sedlmajera, který jistil výhru hostů. Olovnický mladík pak ještě promarnil dvě možnosti. Dost jich ale měli i domácí, ale ze hry by gól nedali i kdyby hráli tři dny.

K lepším zítřkům se probouzí Tuřany. Hosté z Neuměřic sice dokázali vyrovnat na 2:2, ve druhé půli ale domácí přidali na pohybu, šoupli balon na zem a také začali dávat branky. Navíc Cimrman neproměnil penaltu a Somol trefil dvakrát tyč. Přesto se oba borci zapsali mezi střelce, stejně jako Souček. Mužem zápasu však byl Kuboušek, jenž zaznamenal hattrick. Jeden jeho balon skončil v síti poté, co po rohu vystřihl pěkné nůžky. Přímí aktéři utkání tvrdili, že ho pak museli pět minut zvedat. Prý už nepatří mezi nejmladší. Neuměřičtí prohráli počtvrté v řadě.

Poprvé venku bodovaly Jedomělice a bylo to rovnou naplno. Tři body si odvezly ze Zvoleněvsi, kde byl ústřední postavou jejich brankář Cílek, který právě ve Zvoleněvsi roky chytal. Když k tomu byli jeho spoluhráči mnohem efektivnější než domácí, zrodil se nečekaný výsledek. Za hosty dvakrát skóroval Martiník- poprvé hlavou a pak nohou, po změně stran zvýšil další hlavičkou Kolbuch. Domácí korigovali až sedm minut před koncem Š. Patóczem.

Utkání mezi Pozdní a Žižicemi z dálky připomínalo holomajznu a zblízka to bylo ještě horší. Hra byla plná nepřesností, silně pracovaly nervy. Domácí si přesto vypracovali několik tutovek, ale výsledkem bylo jen kroucení hlavami fanoušků. Uklidnění do pozdeňských řad přinesl až po pauze centr Paura, na který naskočil P. Štěpánek - 1:0. Čtyři minuty na to opět Štěpánek prokázal dobrou kopací techniku, když z přímáku zvýšil. Jistotu dal domácím čtvrt hodiny před koncem Šubrt.

Po sérii čtyř výher dostala za uši Knovíz. V Otvovicích obdržela rekordně rychlý gól. Utkání začala rozehrávkou na stopera, jehož obral o balon Švitorka, jenž posléze přehodil gólmana. Uběhlo jen 16 vteřin! Jinak to ale ze strany vítězů nebyl žádný exkluzivní fotbalový produkt. Ještě že měli Švitorku. Po faul na něj z desítky zvýšil Geyer a trápení domácích, jež připomínalo výkon Sparty z druhé půle proti Lausanne, ukončila samostatná akce zmiňovaného hráče zápasu (70.). Pak už začaly do knovízské branky padat samé nádherné góly (Bečan, Nikolajenko, Denk, Beran).