Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

III. třída B: Těžký sprinter Karásek rozhodl

Kladensko - O postupujícím rozhodne poslední kolo. Velvary v něm jedou do Žižic a Olovnice kousek vedle do Zvoleněvsi. To jsou poslední dva zápasy okresních soutěží, v nichž půjde o důležité body. Jinak oba rivalové dosáhli na dvacátou výhru.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Jiří Nagy

Velvarští si doma poradili s Neuměřicemi, které s Fr. Límanem na stoperu se štěstím (Vedral tři tyče) odolávaly téměř hodinu hry. Pak ale během chvíle dvakrát inkasovaly a už se vezly. Hattrick dal Vedral, jeden gól vstřelil Růžička. Vítězové ale soupeře chválí, prý byl jeden z nejlepších, s kterým hráli.

Před zraky velvarských špehů Olovnice, od 17. ale prohrával po krásném voleji Vondráka, ve 30. však M. Bláha vyrovnal. Klíčová pro další vývoj byla 50., kdy domácí šli poprvé do vedení, a to zásluhou Slavíka. Už za minutu zvýšil M. Bláha a bylo vymalováno. Výhru druhého celku tabulky pak ještě zvýraznili Zavoral a Nídr. Hosté, kteří měli jen jedenáct lidí, tvrdí, že byli domácím vyrovnaným soupeřem a tak vysokou prohru si nezasloužili.

Na nějaký čas naposledy se ve III. třídě na hřišti soupeře představily Blevice, jejichž další popravu zahájil z trestňáku Kemr. V půli byl stav 4:0 a ve druhé to domácí dotáhli dokonce na desítku. Až pak se podařilo hostům dát alespoň čestný úspěch. Poslední slovo však opět měli Tuřanští, za které dále stříleli: Nagy (3), Souček (2), Somol 2, Janoušek, Malý a také Lorenc, jenž si už odseděl dlouhý trest.

Smírně se rozešla Pozdeň se Zvoleněvsí. Hosté vedli od 13., a protože domácí zapomněli střeleckou mušku v Hrdlívě, držel soupeř náskok až do 64., kdy se po faulu na Hlaváče z desítky trefil T. Hotový. Hosté ve druhé půli jedinkrát vystřelili, a to ještě mimo! Možná na nich ležela deka ze zranění jejich Němce, jenž za bezbrankového stavu po hlavičkovém souboji smolně dopadl na vlastní ruku, kterou si načtyřikrát zlomil.

Pořádně ostrý zápas byl k vidění v Černuci, kde moc nechybělo a soupeři si i nafackovali. Pěkným výkonem se prezentoval mladý domácí záložník Červášek, jenž svůj výkon korunoval jedinou brankou zápasu, kterou domácí udolali Žižice. A byla to jeho premiérová mezi seniory. Remízou ale skončil poměr vyloučených, první šel po sérii faulů pod sprchy domácí O. Potluka, jehož později následoval za úder loktem Kocourek.

Vyrovnaný duel se hrál v Uhách, kde vedl Brandýsek zásluhou T. Tesaře, za domácí ale vyrovnal Křelina a stav otočil J. Novák. Ještě jednou bylo skóre nerozhodné, postaral se o to hostující Mladý. To se však nelíbilo uhskému ´Karáskovi´ Hájkovi, jenž i se svými 130 kg obdivuhodně frnknul T. Tesařovi a podél gólmana strhl výhru na stranu domácích.

Ve Zlonicích se hrál v první půli oboustranně mizerný zápas. Ve druhém se herně zlepšili především hosté ze Zichovce, který z převahy nakonec vydoloval tři body. V poslední minutě je zařídil Novák, jenž skóroval v šesti zápasech v řadě a s připočtením jeho dvou startů za béčko dokonce poosmé!

Výsledky: Zlonice-Zichovec 0:1, Olovnice-Hrdlív 5:1, Pozdeň-Zvoleněves 1:1, Uhy-Brandýsek 3:2, Tuřany-Blevice 11:1, Velvary B-Neuměřice 4:0, Černuc-Žižice 1:0.

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Autogramiáda Rytířů Kladno na Sletišti v rámci dnů města. Vpravo Václav Veber, vedle Martin Lenďák

Naděje pro kladenský hokej, Václav Veber. Atmosféru z Lapače si nepamatuje

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Skrbka Kladno oslovilo, vybral si Vsetín

Kladno – Hokejový obránce Pavel Skrbek skončil předčasně angažmá ve Znojmě, kde se s ním na ukončení kontraktu domluvili minulý týden. Poté podepsal novou smlouvu ve Vsetíně, ale fanoušky pochopitelně zajímá, proč nezamířil do mateřského Kladna za strýcem-trenérem Milošem Hořavou.

Mario Jarkas zve na TCB Fight Night do Grandu

Slaný – Už potřetí se se naplní slánské Městské centrum Grand energií tvrdých bojovníků, ale i svůdnou krásou žen. Guru slánského bojového sportu Mario Jarkas připravil na sobotu 21. října třetí Galavečer TCB Fight Night, a přestože je aktuálně jeho přípravou doslova zahlcen, našel si chvilku na Kladenský deník a jeho otázky. Stejně jako v předchozím roce věnuje Mario Jarkas galevečer dětem z Dětského domova Ledce, které mají vstup zdarma.

Uzdravený kanonýr Ton zkusí další návrat. Do Kladna?

Kladno /FOTOGALERIE/ – Stal se legendou pražské Sparty, ještě ve čtyřiceti v jejím dresu nasázel neskutečných 40 gólů za sezonu. Ale loni před začátkem sezony se vrátil do mateřského Kladna, aby mu pomohl zpět do extraligy. Petru Tonovi (44) se to nepovedlo hlavně kvůli zranění, které utrpěl v dramatickém semifinále play off s Jihlavou. Teď se rýsuje možnost jeho návratu na led.