TJ Tuchlovice – Sokol Milín-Ligmet 1:1 (0:0)

„Víme, že to bude hodně vyrovnané, hrajeme ovšem doma, takže je povinností získat tři body,“ byl si jistý trenér domácích Oldřich Bernard. Jeho svěřenci však tato slova nenaplnili. Od začátku se hrálo velmi opatrně, precizně pracovaly obě obrany a i přesto, že terén byl v perfektním stavu, po kombinačním fotbale ani vidu, ani slechu. „Moc dobře jsme tušili, že se tady budou nakopávat balóny dopředu a bude se hrát velmi agresivně, na to náš mladý tým není zvyklý. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ zhodnotil celkový obrázek hry Ureš. Největší šance první půle se urodila již v úvodní desetiminutovce, po nahrávce Jalaghonii běžel osamocen Fitko, avšak špatně vyhodnotil situaci, když se snažil najít lépe postaveného Stuchlého, jenž z ofsajdu napálil tyčku. To ale bylo, co se týče prvního dějství, všechno, a to druhé mohlo být pouze lepší.

A to také bylo. Od úvodních minut se začalo hrát ve velkém tempu. V úvodu nejprve domácí gólman Pečonka nadvakrát zlikvidoval přímý kop střídajícího Kunce, na druhé straně pálil těsně nad Hejduk. Poté se v utkání znovu blýskl gólman Pečonka. Po rohovém kopu Havelky se ocitl kousek za hranicí vápna aktivní Soukup, jeho ránu jednoruč vyrazil před sebe a nakonec schoval do náručí. Od této chvíle začaly Tuchlovice tlačit a přineslo jim to úspěch. Po centru zprava střílel osamocen Fitko, a i když jeho dělovku vyrazil Hynek Holan, dotírající Jalaghonia neměl problém s dorážkou – 1:0.

Odpověď byla ovšem velmi rychlá. Za čtyři minuty po pasu do vápna hlavičkoval do protipohybu Pečonky k tyči Soukup. „Kdybychom nedostali tak rychle vyrovnávací branku, asi bychom to udrželi,“ litoval Bernard. A najednou jako by hostům narostla křídla. Střelu Hausleitnera vytěsnil zázračně konečky prstů na tyč Pečonka, o něco později lob z hranice vápna od Bejčeka skončil jen na břevně. Na druhé straně asi z půl metru neusměrnil mezi tři tyče hlavičku Andrle a stav proto zůstal do konce nezměněn. „Je to škoda, soupeř někdy předváděl až likvidační zákroky, sudí to ovšem přehlíželi. Vzhledem k průběhu se bod hodí oběma,“ dodal se svěšenou hlavou po zápase Bernard.

Branky: 57. Jalaghonia – 61. Soukup. Rozhodčí: Mikeš – Novotný, Zikmunda.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Dimov, Andrle, M. Holan – Fitko, Hejduk, Brož, Peroutka (80. Vaigl) – Stuchlý, Jalaghonia (82. Jícha).

Milín: H. Holan – Škopek, Pacina, Roušar, Venta – Harvan, Havelka, Lundák (46. Kunc), Hausleitner (90. Vrňata) – Soukup, Bejček.