Ty ale tentokrát herně tolik nezklamaly, spíše je srážely hrubé individuální chyby útočníků i obránců. Mělník je nemilosrdně trestal.

Zní to zvláštně, ale hosté první dvacet minut utkání ovládli a klidně mohli vést o dva góly. Nejprve Šubin, který nahradil zraněného Stuchlého (a velmi zdatně) nabil Fitkovi, jenže ten mířil mimo. A po další pěkné akci peroutky se Šubinem zakončoval Holan o centimetry nad.

Nedáš? Dostaneš! Klasické nepsané pravidlo fotbalu dolehlo na Tuchlovice ve 24. minutě, kdy jejich hrubici v rozehrávce potrestal zblízka Šmíd, byť gólman Pečonka málem míč vyrazil. Po chvíli mu při další akci Mělníku pomohla tyčka, ale na druhé straně pro změnu mohl vyrovnat Sterzl. Po signálu Fitka z rohu hlavičkoval na bližší tyči o kousek mimo.

Ve druhé části se hosté toužili s Mělníkem pořádně popasovat, ale rychle byli vyvedeni z omylu. Po fatální chybě v 53. minutě a ráně Bárty dostaly druhou branku a za chvíli z penalty kopané Olšiakem i třetí. A za co rozhodčí Benát pokutový kop pískl. Míč trefil Peroutku do ruky, hrálo se dál, jenže diváci si písknutí doslova vykřičeli, přitom míč v té chvíli byl už za půlkou.

Jenže na sudí si hosté stěžovat nechtěli. Lavička hráče uklidnila, takže dohráli bez červené karty a to bylo pro ně dost složité. Přesto chyby dělali hlavně oni a dostali ještě dva góly. Sami jich mohli ve zvyšujícím se tlaku přidat několik, ovšem Šubin mířil do břevna, dvě dělovky Hejduka zasvištěly mimo a Peroutkova otočka také nebyla dost přesná.

Mělník – TJ Tuchlovice 5:0 (1:0). Branky: 24. a 81. Šmíd, 53. Bárta, 56. Olšiak (PK), 67. Drápal. Rozhodčí: Benák.

Tuchlovice: Pečonka – Kubec, Andrle, Sterzl, Vaigl – Výborný (65. Froněk), Hejduk, Holan, Peroutka – Fitko (70. Živný), Šubin.