Hosté dorazili pouze v jedenácti, což se projevilo v úvodu hry, kdy domácí neustále bušili do stažené obrany. Nicméně ve 13. minutě, kdy se soupeř potkal teprve potřetí s balonem, otevřel Martinec krásně z TK skóre!

Po brance se hra vyrovnala a Tuchlovice se mohly prosazovat. Nejdříve Jalaghonia vyzkoušel zblízka hlavou do gólmana Šmejkala, následně ale Gruzínec znovu napřáhl a šťastně trefil nohu Střely – 1:1. A s hosty mělo být brzy ještě mnohem hůř. Ve 32. Stuchlý nádherným angličanem zužitkoval akci Kedroně a centr Jalaghonii a následně si vyskočil na hlavičku Střela, Šmejkal ještě vyrazil, ale kapitán Holan se nemýlil – 3:1.Za zmínku stojí ještě parádní nůžky ve velké formě hrajícího Jalaghonii těsně nad.

Hosté se mohli dostat do hry hned po půli, závar ovšem nevyužili. Vzápětí však měli ohromné štěstí při třech tutovkách neudržitelného jalaghonii, nicméně tomu v neděli přáno nebylo. Radovali se jiní: Fitka bombou ještě minul, ale poté Martinec skolil Jalaghoniu a z pokutového kopu Fitko nedal Šmejkalovi šanci. Poté měl dvě šance Kedroň, to když jeho lob zastavilo břevno a dorážku mu vytáhl hostující bek Šesták z brankové čáry.

Čtvrt hodiny před koncem padla asi nejhezčí branka. Hejduk dostal nalito a z 25 metrů vypustil projektil přímo k tyči – 5:1.

„Je škoda, že jsme nedokázali proměnit více šancí, mohli jsme si trochu více vylepšit skóre. Důležité je, že to kluci dotáhli do vítězného konce. Teď jedeme dvakrát ven, nejdříve na odložený zápas do Nové Vsi pod Pleší a v neděli na derby do Velké Dobré. Doufám, že si přivezeme nějaký bodík,“ věří vedoucí mužstva Tuchlovic Martin Karnolt.

Tuchlovice – Mělník 5:1 (3:1). Branky: 23. Střela, 32. Stuchlý, 35. Holan, 60. Fitko (pk), 66. Hejduk – 13. Martinec. Rozhodčí: Mrázek.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra (79. Weis), Střela, Brož, Vaigl – Kedroň, Hejduk, Fitko, Holan – Stuchlý, Jalaghonia.