Hned v úvodu dostal Abrham ránu do nosu od velezkušeného stopera Vrábela a bylo jasné, jak tvrdé čeká hosty v rodišti Antonína Dvořáka utkání. Nicméně fotbalově kralovali.

Už v 8. minutě předvedli krásnou rychlou akci na jeden dotek Peroutka, Holan, Kedroň a Jalaghonia, který z levé strany těsně minul tyč. V 15. už se skóre měnilo. Fitko sebral nahrávku exligistovi Maškovi a nacentroval Jalaghoniovi, jenž ze stejného místa gólmana Zavadila prostřelil – 0:1. Poté měli šanci domácí, ale Jindřich z voleje minul bránu. Následně mínil Mašek přelobovat Pečonku, jenže ten se neuvěřitelně natáhl a prsty zabránil skórování.

Místo toho se měnil stav na druhé straně. Holan rozehrál TK z půlky, našel Fitka a ten přízemní bombou z dálky podruhé překonal Zavadila. Tři minuty na to se hosté ocitli v euforii. Kedroň vybojoval balon a nadvakrát překonal domácího brankáře. A to ještě výborně hrající Holan vymíchal tři hráče včetně Maška a těsně minul šibenici.

V druhé půli Peroutka natáhl Zavadila a Jalaghonia z malého vápna přestřelil. Poté Abrham nádherně vyslal do úniku Jalaghoniu, ten přeloboval Zavadila, ale jen tak tak vykopl z brankové čáry Miler. Následně Dynamovec Bondarev splakal po dvou skvělých zákrocích Pečonky, ale to už zase hřmělo na druhé straně. Hejdukovu obávanou bombu zblokoval Vrábel.

Góly začaly padat zase s příchodem poslední čtvrthodiny. Nejprve se k TK z 25 m postavil tuchlovický Fitko a svou typickou střelou vymetl šibenici – 0:4. V 79. sudí Glogar pískl Dynamu dost přísnou penaltu a Bondarev konečně Pečonku překonal. Radost měli přece jen hosté, takhle vysoko v Nelahozevsi, kam jezdí vždy s obavami, nevyhráli nikdy.

„Kluky musím pochválit, to zase byla radost na ně koukat. Vyhráli, protože tomu dali všechno. Byl to těžký a tvrdý zápas, přesto jsme ho vydřeli, za což patří poděkování všem,“ těšilo vedoucího mužstva Tuchlovic Martina Karnolta. „Těžko k tomu něco říct. Soupeř má ve svém středu celou řadu výborných a zkušených hráčů. Tuchlovice byly jednoznačně lepším mužstvem a jejich vítězství je zasloužené,“ uznal domácí trenér Daniel Kaplan.

Dynamo Nelahozeves – Tuchlovice 1:4 (0:3). Branky: 79. Bondarev (pk) – 27. a 76. Fitko, 15. Jalaghonia, 30. Kedroň. Rozhodčí: Glogar.

Dynamo: Zavadil – Vrábel – Vágner, Dubský (14. Šnýdr), Jindřich – Plicka, Horký, Válek, Miler – Pekárek (46. Bondarev), Ma­šek.

Tuchlovice: Pečonka – Fitko, Nejedlý, Muláček, Střela – Kedroň, Hejduk, Abrham (66. Vaigl), Holan – Jalaghonia (89. Portužák), Peroutka.