Přes skvělou návštěvou téměř čtyř stovek natěšených diváků se začalo hodně zostra, už po minutě Jalaghonia minul hostující branku po akci Abrahama. Ten v létě přešel ze Lhoty právě Tuchlovic, a tak pochopitelně po celé utkání dostával nakopáno. Ale tvrdou hru nevydrželi jiní – postupně už během první půlky odstoupili Peroutka a pak i Brož.

Jejich mužstvo mělo díky |Jalaghoniovi další možnost, ale tutovku si poté vypracovali také výborně hrající hosté. Mantlík ale po akci Vitáska přestřelil.
Skóre se poprvé změnilo ve 22.minutě. Hosté se sice hněvali, že jim Jalaghonia unikl po ofsajdu, ten ale podle domácích nebyl a Gruzínec byl po kličce brankáři Cílkovi faulován. Fitko pak následnou penaltu proměnil. Při následné tutovce však nechal vyniknout Cílka po chvilce litoval – Mantlík v tvrdém souboji obral o míč váhajícího Jalaghoniu a vyrovnal.

O výsledku tak nakonec rozhodl nástup do druhého poločasu. Ten nevydařil opět hodně viditelnému Jalaghoniovi, když v první šanci přestřelil, ale hned za minutu (52.) krásně napálil přes celou branku přihrávku Abrahama.

Od té chvíle se tvrdě bojovalo, ale Lhota se už do velké šance a k vyrovnání nedopracovala. Domácí zase zazdili několik brejků, a tak se skóre už nezměnilo.

"Bylo to vážně derby jak má být. Kluci v něm opět táhli za jeden provaz, nechali na hřišti všechno, a přes výborný výkon vybičované Lhoty vyhráli,|“ radoval se sekretář Tuchlovic Martin Karnolt.

Hostující Martin Chadima ztráty litoval. "Domnívám se, že zápas vítěze mít neměl, seděla mu remíza. Bohužel jsme v závěru poločasu nevyužili tlaku, který jsme si vytvořili a naopak hned po obrátce dostali krásnou branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat."

TJ Tuchlovice – SK Lhota 2:1 (1:1). Branky: 22. Fitko (pk), 52. Jalaghonia – 36. Mantlík. Rozhodčí: Glogar.

Tuchlovice: Pečonka – Holan, Nejedlý, Muláček, Střela – Kedroň, Brož (40. Hejduk), Abraham, Peroutka (33.Vaigl) – Fitko, Jalaghonia.

Lhota: Cílek - Roušar (72. Jiránek), Hotový, Vincenc, Asník - Mantlík, Dubravský, L. Havelka, Rychlý - Vitásek, Podraný (65. Bureš).