„Věděli jsme o jeho síle, to vítězství je pro nás hodně důležité,“ hodnotil kouč Tuchlovic Richard Svoboda. V5. minutě dostal skvělou přihrávku osobně bráněný Stuchlý a o pár chvil později dorazil míč Fitko. Rychlé vedení 2:0 dodalo Tuchlovickým sebevědomí i klid. „Začátek byl rozhodující a udal vpodstatě tón zápasu,“ říkal sklesle kouč hostí Milan Staněk.

Domácí pracovali především vzadu hodně dobře a soupeři nedovolili vprvní půli vystřelit na gólmana Pečonku. Jejich ofenzíva byla naopak při chuti. Nebýt brankáře, jenž vychytal zblízkosti Peroutku a dvakrát proti němu zahrozil střelecky i Hejduk, mohl si Tatran do kabin odnést i vyšší rozdíl.

Hosté nezvládli ani úvod do druhého poločasu. Jakmile zběhu zužitkoval kolmici po bleskové akci Fitka Výborný, nikdo o třech bodech nepochyboval. „Těžko se to potom obracelo. Někteří naši hráči navíc viděli utkání jako dávno vyřešené,“ zlobil se Staněk.

„Soupeř hrozil už jenom ze standardek a ty jsme si pohlídali. Ve druhé části stačilo držet naší hru,“ mumlal si spokojeně Svoboda.

Rakovničtí prostě na Tuchlovice neměli. Jediným střelcem mezi tři tyče byl střídající Fekete, který nejprve svou slabou střelou Pečonku nemohl překvapit, deset minut před koncem už zkušeně přidal alespoň čestný úspěch.

Na konečných 4:1 upravil Gruzínec Jalaghonia. „Úvod zápasu byl důležitý a vpodstatě nás hodil do sedla,“ uzavřel tuchlovický lodivod.

Tuchlovice – Tn. Rakovník 4:1 (2:0). Branky: 5. Stuchlý, 9. Fitko, 46. Výborný, 90+1. Jalaghonia – 81. Fekete. Rozhodčí: Benák.
Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Andrle, Střela – Sterzl – Výborný (67. Jalaghonia), Hejduk, Holan, Peroutka (73. Vaigl) – Fitko, Stuchlý (76. Weis).
Tn. Rakovník: Procházka – Beneš, Vráblík, Hájek, Kollár – Vecka (87. Kroupa), Urik, Hůla, Poula – Eck, Kapoun (46. Fekete).