Slaný utrpělo ve Vykáni porážku 2:6. Až v poslední čtvrthodině ji zmírnil dvěma zásahy Jakub Hořejší. „Neměl jsem dát žádný, mohl jsem si to nechat na příští týden proti Rakovníku," prohlásil už jedenáctigólový střelec. Před týdnem rozhodl v nastavení Čablík, který proměnil penaltu. Ve Vykáni desítkou pohrdl.

„To už bylo za rozhodnutého stavu," mávl rukou Hořejší a přiznal, že zápas je nezastihl v dobrém rozmaru. „Na druhou stranu oni byli výborní. Jsou trošku někde jinde," řekl.
Domácí dali v první půli dva slepené góly. V 51. minutě zvýšil na 3:0 ránou z rohu šestnáctky do zadního Lukáš Jarolím. „Od té doby se nám na těžkém terénu běhalo bez balonu ještě hůř," uzavřel Hořejší.

Kompletní Tuchlovice zklamaly v Rejšicích (0:3), kde jim jednoznačně patřil první poločas, který ovšem vinou bídné koncovky skončil bez gólů.

„Pět minut po přestávce nás nalomil gól z 30 metrů," povzdechl si trenér Vladimír Hodan s tím, že rána domácího Zörklera šla za čáru od břevna. Tentýž hráč po deseti minutách přesně zakončil pěkné sólo a tím bylo po favoritovi. „V druhé půli jsme úplně odešli," konstatoval ´Hodis´.