Do poločasuo vládly na Máchovně nepřesnosti a chvílemi i herní chaos, přece jen oba celky naskočily do utkáním poprvé v přípravě, zatím pouze makaly na fyzičce. Do vedení šli hosté po půlhodině zásluhou Kárníka, jenž poté trefil ještě břevno. Nepřesnou koncovku přidali i Kraček s Tóthem, ale gól ze svým akcí nedali ani Berounští.

Po přestávce se to změnilo, když vyrovnal zkušený Horel z trestného kopu. Pak mohli zase vést hosté, ale Kraus, Ditrich, Růžička, Kubů, Pudil ani Kraček šance nedali a přišel trest: z brejku se pěkně trefil z těžké pozice Filip Krtek.

Na tenhle gól už Tuchlovice přes územní převahu nedokázaly odpovědět a výhru tak slavil nový kouč Berouna Michal Šilhavý.

SK Kladno – Sparta Kolín 5:1 , příprava 20. 1. 2024 (UMT SK Kladno)
Premiéra Smrkovského, první prohra Haška: "Ale zápas měl drajv!"

"Hráči předvedli zodpovědný a fyzicky náročný výkon. Poločasový výsledek 0:1 se nám podařilo ve druhé půli otočit a dovést vyrovnaný zápas do vítězného konce. Díky všem zúčastněným hráčům za zajímavé fotbalové momenty, nasazení a bojovnost během celého zápasu," hodnotil na stránkách Českého lva-Unionu Michal Šilhavý.

Hostující Miroslav Supáček porážky zas tolik nelitoval, i když některé věci ho mrzely. "Je to prohra, ale zase víme, na čem máme zapracovat a kde nás tlačí bota. Do půle jsme hráli celkem dobře, ale po prostřídání jsme se chvilku hledali. I tak jsme měli jít do vedení, byla tam spousta šancí, jenže ta koncovka…," kroutil hlavou zkušený lodivod Tuchlovic, jemuž z největších opor chyběl jen útočník Baratynskyy.

Celkově byl trenér rád, že si všichni zahráli, nikdo se nezranil a sám se postaral o perličku, když do brány nasadil ke konci Daniela Fitka, jenž si tak zahrál poprvé v kariéře se svým tátou Martinem.

ČL-U Beroun - AFK Tuchlovice 2:1 (0:1). Branky: Horek, Krtek - Kárník.

Tuchlovice: Tůma (70. D. Fitko) - Nosek (46. Žahour), Duchoň (60. M. Fitko), M. Fitko (46. Kraus), Pudil - Růžička (60. Matějovský), Kubů (60. Kraček) - Kárník, Bureš (60. Tóth), Kraček (46. Cabejšek) - Tóth (46. Ditrich).