Josef Bešta je Tuchlovičák, dlouholetý hráč klubu, později trenér žáků, béčka i A týmu. Navíc osobnost, jeho volba se tak nabízela a byla víceméně jasná. Jen nevěděl, jak si poradit se slůvkem gratulace. „Nevím, jestli je k čemu gratulovat. Čeká nás dost práce a je nám jasné, že nebude jednoduchá. Chtěli jsme ještě Standu přemluvit, ale nepovedlo se to. Trošku ho ale chápu. Dělal to šestnáct let a i když mu ostatní pomáhali, měl toho určitě na starosti nejvíc a teď si chce od fotbalu odpočinout," povídal Josef Bešta po svém zvolení.

Jaké budou hlavní úkoly? Pokusit se zachránit A tým v krajském přeboru, kam po letech snažení letos postoupil, ale je zralý na padáka. Posílit řady B týmu, kde je minimum kmenových hráčů a pracovat na dorosteneckém mužstvu, které v létě zasáhnou změny v systému hostování.

„Áčko se samozřejmě pokusíme zachránit, i když ztráta na klidnější střed tabulky je až propastná. Ale chceme mužstvo posílit a pokusit se o to, o přebor v Tuchlovicích přijít nechceme. Pokud opravdu přivedeme nové hráče a v zimě na to časový prostor je, pomůže to i béčku, kam někteří jiní propadnou," má naplánováno Josef Bešta.

Co se týče nového výboru, jeho členové si teprve sednou a rozdělí nejdůležitější úkoly. Musí to zvládnout v hektickém předvánočním čase, ale zásadní věci se budou dít až po novém roce. „Se Standou Šulcem jsme domluveni, že nám všechny důležité papíry předá do konce roku, pak se tím začneme prokousávat," dodal Josef Bešta.

Ten měl v sobotu jinak dobrou náladu, tradiční vánoční hokejový duel AFK Tuchlovice vyzněl na kladenském stadionu jasně pro výběr, který sestavuje on. Mužstvo hráčů dostalo nášup 15:5! Za vedení zářil Zbyněk Chochola, ale třeba i aktuálně nejslavnější sportovec Tuchlovic, fotbalista Liberce Zdeněk Folprecht. Ten zářil na podzim v Evropské lize a „Folpi" tak mezi zimními posilami Tuchlovic asi nebude… „Zápas byl důležitý, protože jsme zatím vyhráli třikrát my a třikrát hráči," smál se Bešta, který sestavy vždycky konzultuje i s kapitány hráčů – Lukášem Hajníkem a Marcelem Kedroněm. „Musím, protože by si tam mohli nabrat moc kvalitní posily a my bychom pak po ledě lítali jako pitomci," dodal se smíchem nový tuchlovický šéf.

Vedení - hráči 15:5 (4:0, 5:2, 6:3). Branky: Chochola 4, Pospíšil 4, Titz 3, Folprecht ml. 2, Bešta M. 2 - Hajník 4, Rokos.

Vedení: Hanilec – Folprecht st., Šulc, Bešta J., Folprecht ml., Titz, Karlík, Bešta M., Pospíšil, Chochola, Bartl, Švácha.

Hráči: Hadrika – Franěk, Hajník, Rokos, Fitko, Zelenka, Hafenrichter, Pilař, Balík, Brož, Kedroň.

Hokejový zápas fotbalového AFK Tuchlovice - 2015

Tuchlovičáků se při hokejové exhibici na kladenském zimáku sešlo hodně. Foto: Miroslava Minářová