Lhota si zvolila poměrně silné soky z hlavního města. Přední Kopanině podlehla na hřišti v Dobrovízi 3:5 (Zika 2, Sedláček), Královicím 1:5 (Vaněk). Je tedy jasné, že hlavně v obraně se bude muset zlepšit.

Klub zkouší Tomáše Vaňka, bývalého střelce Horek, který hrál naposledy v Německu. Ke konečné dohodě ale ještě nedošlo. Stejně jako s Erikem Kwamem. Ten už ve Lhotě působil a s dalšími Afričany ji dotáhl k historickému prvenství v krajském přeboru. Kwame hrál naposledy v Třeboradicích, ale podle šéfa Lhoty Ivana Horáka by jeho příchod měl klapnout na 99 procent.

Klub je rád také za návrat Radka Neumana z Tatranu Rakovník, on i Kwame obranu snad brzy znatelně zpevní. V útoku se tým bude spoléhat i na vytáhlého Pavla Novotného, který válel třeba za Motorlet nebo Brozany. 

Hřebeč má silnější kádr, loni patřila k předním mužstvům přeboru a z Kladenska byla nejlepší. Navíc už se chystá konečně nasadit hvězdu, kterou získala před časem, ex-ligového hráče Slavie či Příbrami Tomáše Jablonského. "Zatím nemáme úplně nejlepší účast v trénincích, ale Tomáš je fantastický. Ještě nechyběl, pomáhá s vedením tréninků, pro klub je takový hráč terno," těší dalšího vynikajícího hráče Hřebče Miroslava Nováka, jenž Hřebeč vede i jako kouč.

Podle Nováka má klub rozdělánu ještě jednu ligovou posilu, její jméno si ale nechá v komnatě s nápisem: PŘÍSNĚ TAJNÉ!

S Uhříněvsí hrála Hřebeč o víkendu 1:1, hráčů však bylo pouze jedenáct oproti soupeři, který měl sedm borců na střídání. Po covidu se podle Nováka ne každému na fotbal chce a teď věří, že na soustředění si to všichni vysvětlí a pak už společně máknou.

Tuchlovice si k přípravě pozvaly sousedy z Nového Strašecí. Že jsou na tom v současnosti s kádrem o něco lépe, dokázaly i bez nového trenéra Miroslava Supáčka, vyhrály 4:1 (3:0) brankami Pospíšila (2x), nové posily z Braškova Jaroše a Procházky. Za hosty snižoval Ducár.

Miroslav Supáček scházel kvůli hlášené rodinné cestě do Polska, a tak měl trenérskou premiéru jeho mladý asistent Lukáš Muláček. Chválil zejména novou posilu z SK Kladno Tomáše Noska, který zahrál na stoperu s dalším zkušeným plejerem Martinem Fitkem skvěle.