Okresní přebor však nebyl počátečním cílem týmu. Áčko v létě prošlo výraznou změnou, když jeho kádr opustilo osm hráčů. Z nich ale pouze Svoboda na podzim rezervě pomáhal. Mužstvo se tedy muselo doplnit mladými hráči a nikdo ani neuvažoval, že by béčko mohlo hrát o postup.


„Spíš šlo o to, zabudovat do béčka mladíky, vytvořit dobrou partu a opětovně držet krok s favority soutěže,“ přiznal Josef Bešta, který jako kapitán vedl tým do sezony. Pak se ale podrobil operaci koleních vazů a do sestavy se vrátil až ke konci sezony. Přesto byl hlavní duší celku, když se staral o veškeré dění okolo něj.


Z docela obyčejných představ o sezoně se ale postupem času začal z Tuchlovických klubat hlavní adept na vyšší soutěž. „Měli jsme trošku štěstí. Za nejdůležitější považuji, že jsme doma porazili největší konkurenty. Hlavně si cením výhry nad Přítočnem, protože jsme jí dosáhli při souběhu s A týmem. Oboustranně výborný zápas jsme vyhráli i na jaře,“ připomněl Bešta možná klíčové výhry 1:0 a 3:0.


Během zimy se o postupu už mluvilo vážně. Představa, že by se hráči prvního mužstva rozehrávali v okresním přeboru, nebyla nezajímavá. K týmu tudíž přišel trenér Zdeněk Veselý, kouč nezatížený tuchlovickým prostředím. Vedení se podařilo udržet Hořejšího, který se chtěl vrátit do Slaného. Po zranění se v béčku začal rozehrávat Radek Škvára, střelec unhošťské postupové branky.


V průběhu jara se ukázalo, že pětibodový trhák byl danajským darem. „Pod dojmem velkého náskoku hrálo mužstvo nezodpovědně. Prohráli jsme třeba na Slovanu, kde k utkání nepřistoupilo jak mělo,“ řekl čtyřiatřicetiletý Bešta, který svoji fotbalovou kariéru strávil v tuchlovickém dresu. Jen v době, kdy zde nebyl dorost, oblékal tričko sousedních Lánů.


Nakonec se na Tuchlovické dvě kola před koncem bodově dotáhlo Velké Přítočno poté, co doma zaváhali se Stochovem (1:1). „To mi bylo nejhůř, další klopýtnutí nás mohlo připravit o postup. Přítočno má dobrý kádr a v posledním kole mělo i snazší los, proto jsme v Unhošti museli vyhrát. Jak se ukázalo, remíza by nám nestačila.“ Tuchlovičtí přes nepříznivý vývoj i po dvou červených kartách vyhráli 3:2 a mohli slavit.


Dobře ale ví, že nabytý přebor nebude žádná legrace, proto se jejich cíl neliší od ostatních nováčků. „Chceme ho udržet a hrát důstojnou roli,“ uzavřel Bešta.