TJ Tuchlovice – SK Lhota 0:3 (0:0)


Domácí draze zaplatili za to, jak naložili se svými šancemi v úvodu duelu. Zkraje se totiž jejich hráči dostávali před Šimkovu bránu, ale dlouhána pořádně neohrozili. Blízko k tomu měl Hejduk, pak Peroutka a dvakrát také Stuchlý. Ten aspoň vypálil, ale slaboučce a Šimek jen natáhl rukavice. Lhota poprvé zahrozila Mačurou, proti němuž včas vyběhl brankář Pečonka. Podruhé těsně před půlí Čurdou, ovšem ten mířil těsně mimo.


Po přestávce už to bylo o něčem jiném. Tuchlovice, z jejichž obrany musel už po pětadvaceti minutách odstoupit zraněný stoper Jícha, začaly chybovat v obraně, ale Zadák je ještě v první šanci netrestal. Varování nebrali domácí vážně, a když v 58. minutě nechali zcela nekrytého Trousila, mladí trefil báječně k tyči a poslal své jinak zkušené mužstvo do vedení. Vzápětí mohl zvýšit Mačura, avšak jeho chytrá hlavička skončila na břevně. Trousil v další šanci zase předvedl, že pravou nohu nemá tak dobrou jako levou a jeho oblouček skončil nad. I tak se Lhota zvýšení dočkala. Tradičně jí vyšel signál po rohu na zadní tyč, když Tuchlovice zřejmě totálně zapomněly na to, že sem nabíhá pravidelně Chadima a zakončuje neomylně. Povedlo se mu to v 73. minutě, i když s nechtěným přispěním tečujícího Holana.


Domácím se také povedla jedna akce, na jejímž konci byl rychlý Peroutka, avšak Šimek jeho ránu zblízka kryl. Dramatizace duelu se tedy nekonala, zvlášť když už za minutu přece jen udeřil hlavní lhotecký kanonýr Zadák. V rohu vápna proplul mezi Vaiglem a Kubcem a nedal Pečonkovi šanci.


„První půle byla zcela vyrovnaná, druhou jsme ale zvládli na sto procent – to jsme ani nečekali. Výborně zachytal Šimek, jenž v důležité chvíli tým podržel, a také celá obrana v čele s Havelkou. Prosadil se také kanonýr Zadák, takže jsem maximálně spokojen, i když soupeř na tři góly nevypadal,“ usmíval se kouč hostů Vladimír Hodan.


Domácí sekretář Martin Karnolt litoval hlavně šancí z úvodu a zranění Jíchy. „Dozadu nemáme moc alternativ a oslabení týmu to bylo,“ smutně hlesl.

Branky: 58. Trousil, 62. Chadima, 78. Zadák. Rozhodčí: Jeník – Nehasil, Nepovím. Diváků: 200.
Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Jícha (24. Mencl), Kubec, Vaigl – Kedroň, Fitko, Hejduk, Holan – Stuchlý, Peroutka.
Lhota: Šimek – Kolář, Hotový, Chadima (83. Frýdl), Havelka – Procházka, Čurda, Mačura, Trousil – Zadák, Říčka.