Tuchlovice – Velká Dobrá 4:3 (3:2)

Šokující úvod připravili domácí, když už po minutě Holan tečnul přesně rohový kop Fitka a v 5. zvýšil po rychlé akci Vondry Peroutka na 2:0. Ale tuchlovický tajfun vyvanul a Stolár vrátil dorážkou Zelenkovy rány Čechii do hry. Navíc brzy krásně pronikl děravou obranou Neuberger a vyrovnal. Jenže těsně před půlí Doberští neuhlídali další roh a znovu peroutka zúročil dřinu Stuchlého – 3:2.

Po obrátce začali hosté aktivně. Bílek těsně minul, Duda nedal sólo, ale Neuberger mu dal možnost opravy a to už režisér hry nezaváhal – 3:3. Už za pět minut (66.) přišel rozhodující úder z čistého nebe. Tuchlovický bek Mencl využil nákupu nových míčů Tiemgeist a vypálil ze 30 metrů úžasně do šibenice. Poctivý chlapík, jenž se dostal do áčka trvale až letos, si krásný gól zasloužil.

Dobrá ovšem vyrovnat mohla, hlavně při sólech Machka a Jíchy, jenže pečonka chytal bravurně a nic už nepustil. Na druhé straně z brejků gól také nepadl, a tak se výsledek nezměnil. „Po skvělém začátku, kdy soupeř nevěděl, kde mu stojí hlava, jsme rychle a zbytečně ubrali. Střídali jsme velmi dobré pasáže se špatnými,“ mínil vedoucí mužstva Tuchlovic Martin Karnolt.

Hostující kouč Petr Fíman byl naštvaný hlavně na dvojici asistentů rozhodčího. „Domácí v ofsajdu nebyli ani jednou, my snad patnáctkát. Ale máme pravdu i v tom, že jsme šance měli a ty je nutné dávat. Bohužel jsme spali na začátku a konci první půle, ve druhé domácí dali šťastný, i když krásný gól. Někdy prohraje i lepší mužstvo,“ usmál se.

Branky: 1. Holan, 5. a 44. Peroutka, 66. Mencl – 11. Stolár, 21. Neuberger, 61. Duda. Rozhodčí: Brožek.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Holan, Trávníček, Mencl – Kedroň (85. Grígel), Hejduk, Fitko, Bašta (70. Kubec) – Peroutka, Stuchlý.

Velká Dobrá: Červenka – Bílek, Liška, Dufek, Nedvěd – Neubereger, Zelenka, Duda, Machek (80. Nosek) – Stolár, Jícha.