TJ Tuchlovice - Tatran Rakovník 2:0 (0:0)

Když se ve 20. minutě nechal po totálním zkratu vyloučit za faulbez míče na Beneše domácí kanonýr Fitko, zdálo se že Tuchlovice poprvé v sezoně doma ztratí body. Ale po uhádané a nudné první půli, kde zaujala pouze hlavička hostujícího Kapouna těsně nad a na druhé straně tečovaná rána Jalaghonii do zámezí a pěkný pokus Holana, se ve druhé začaly dít věci.

Hned ve 49. minutě nehleděl na oslabení Kedroň, převzal u lajny parádní pas Andrleho, probil se na střed přes tři borce soupeře a diagonální ranou zaskočil Fiedlera - 1:0. "Dostal jsem dobrý míč a zkusil se dostal ke střele. Na přihrávku jsem nemyslel," přiznal šťastný hrdina utkání, který domácí soubor dostal do ohromného laufu.

Tuchlovičtí dokonce mohli několikrát zvýšit i v deseti, jenže Stuchlý své sólo zmařil na rukách vyběhnuvšího Fiedlera a hlavičku po standardce poslal do tyče.

Také na druhé straně se ale jiskřilo. Třeba hned po gólu byl v tutovce Hůla, ze strany však netrefil mezi tyče. Hezky pak vypálil Kapoun, ovšem největší tutovky zadil Polášek. Nejprve si naběhl na příhru Čermáka, v plném běhu však trefil bombou pouze brankáře Pečonku. Pak ještě krásně vystřelil, až pečonkovi vypadla meruna a Eck přispěchal s dorážkou pozdě.

To zřejmě Poláška naštvalo příliš a k tomu ho za pát vteřin vytočil verdikt sudího Kubečka.Poté, co Kedroň vyslal na půlku Stuchlého a toho u střídaček fauloval poslední muž obrany - Vecka. Rozhodčí mu ukázal v 80. minutě červenou kartu a vzápětí i protestujícímu Poláškovi.

Hosté se sice snažili dál i v devíti, ale v nastaveném čase inkasovali podruhé. Zase utekl Stuchlý, jenž předtím zmařil další sólo, a tak podruhé raději přihrál Kedroňovi. Toho stáhl Čermák, dostal druhou žlutou a navíc Andrle z penalty náskok pojistil.

„Svůj díl na výsledku máme i my. Nevyužili jsme přesilovku, nedokázali jsme se dostat do kombinace a dostat domácí pod tlak. Rozhodčí ale záměrně domácím pomáhal. Kdybych jeho výkon měl hodnotit, musel bych vulgárně a to nechci. Vše ale viděl delegát (M. Maurer – poz. red.), tak jsem zvědavý. Takový výkon je k zamyšlení a už chápu, proč tady domácí neztratili ani bod a proč tady měla incident Velká Dobrá,“ zlobil se kouč Rakovníku Milan Staněk.

Hostující Oldřich Bernard měl úplně opačný názor a na výpravu Tatranu se zlobil. „Nevím, na co si mohou stěžovat. Po neomluvitelném výpadku našeho hráče měli šedesátiminutovou přesilovku. Pak dostali červenou oprávněnně a další hráč byl neukázněný. Penalta byla úplně jasná, tak nevíc, o co jim jde,“ mračil se kouč, který na Rakovnicku má hodně známých. Svůj tým vyjma vyloučeného Fitka pochválil. „Plnili to, co jsme si řekli v kabině, k čemuž pomohl i gól Marcela Kedroně,“ pochválil hrdinu utkání, jenž ale přiznal, že před zápasem dostal od Bernarda trchu vynadáno. „Bylo to za minulé utkání. Třeba mi to vyšlo dneska i proto,“ usmíval jedenadvacetiletý štírek, jenž to zkoušel i v pražské Spartě.

Branky: 49. Kedroň, 90. Andrle (p). Rozhodčí: Kubečka. ČK: 20. Fitko - 80. Vecka, Polášek, 90. Čermák.
Tuchlovice: Pečonka - Vondra, Andrle, Dimov, Vaigl - Kedroň, Hejduk, Brož, Holan - Jalaghonia(60. Stuchlý), Fitko.
Tn Rakovník: Fiedler - Kratochvíl, Vecka, Beneš, Pokorný - Urik, Kapoun, Hůla, Čermák - Polášek, Eck.