Pro domácí fotbalisty to byla zkouška ohněm a nebýt první půle, kterou prohráli o čtyři góly, tak v ní obstáli mnohem lépe. „Druhá byla z naší strany lepší. Včas jsme začali přistupovat k rychlejšímu soupeři, což nám v prvním poločase chybělo,“ přiznal trenér Richard Svoboda.

První dva góly dostali jeho svěřenci po standardkách, aby posléze dvakrát nepokryli prostor před šestnáctkou. Jejich nejparádnější akci nabídl Peroutka, jenž si na fleku poradil se třemi soupeři.

Po změně stran domácí zlepšili defenzivu, kterou soupeř přes dostatek šancí prorazil až po té, co Vajglovu akci nekompromisně zúročil Jalaghonia, jenž snížil na 1:4. Konečné skóre určil nejlepší hráč na hřišti – Hlava, jenž dokončil hattrick.

„Zápas byl pro nás prospěšný. Pro naše hráče to byla škola, která jim hodně dala,“ mínil Svoboda. Jeho protějšek Radek Duda byl spokojený s pěknou hrou, méně už s koncovkou. „Gólů jsme mohli dát víc. Překvapilo mě, že soupeř fyzicky vydržel. Je vidět že A třída má svoji úroveň. Tam už se také musí běhat.“

Tuchlovice – Kladno B 1:5 (0:4). Branky: 54. Jalaghonia - 15., 37., 68. Hlava (první z PK), 19. Broschinský, 33. Šilhan. Diváci: 140.
Tuchlovice: Pečonka – Froněk, Šubin (46. Andrle), Weiss, Střela – Holan (25. Vondra), Fitko (46. Kubec), Hejduk, Peroutka – Stuchlý (46. Vajgl), Jalaghonia (75. M. Šulc).
Kladno B: Kostolanský – Bartoš, Rada, Nejedlý, Broschinský (28. Hartman) – Podraný, Čurda (46. T. Rouček), Hlava – Zachariáš – Šilhan, T. Mašanský.