TJ Tuchlovice – Sokol Nová Ves pod Pleší 1:1 (1:0)

Oba celky hrály v úvodu vyrovnanou partii, v průběhu času však převzal nad utkáním kontrolu domácí výběr. První šanci vymyslel po necelé čtvrthodině z přímého kopu tuchlovický kapitán Hejduk, brankář Pecka ovšem nadvakrát tvrdý pokus zlikvidoval. Do vedení poslal domácí mančaft Výborný. Před prázdnou brankou ho uvolnil Peroutka a novic v sestavě neměl se zakončením problém. „Musím ho pochválit, hrál velmi dobře, i když byl hodně přetížený a v závěru mu docházeli síly,“ hodnotil celkem kladně výkon Výborného kouč Josef Bešta.

Po půl hodině mohl dostat Tuchlovice do dvoubrankového vedení Peroutka, ovšem z brankové čáry na poslední chvíli vykopával Šterzl. O minutu později pálil z deseti metrů Weis, v skórování mu však zabránil skvělou robinzonádou Pecka. Hosté mohli srovnat pět minut před koncem půle, ale rohový kop Šnebergera pouze prolétl vápnem.

Po pauze se hra přitvrdila a zrychlila, přibylo i vyložených šancí. Nejprve hrozil Peroutka, který nedosáhl o milimetry před prázdnou brankou na pas Výborného, o něco později pálil tvrdě Fitko, skvělý brankář Pecka však dokázal vyrazit před sebe a spoluhráči odvrátit na roh. Náskok nenavýšil Fitko ani po 30 metrovém brejku, který napálil pouze do spojnice a proto přišel trest. Šnebregerova rána se mezi tři tyče nevešla, ale čtvrthodiny před koncem přiťukl stejný hráč Ondřeji Petrákovi a ten přízemní dělovkou mířil k tyči – 1:1.

O nádherný moment se poté postaral Suchan, jenž napřáhl z dobrých 40 metrů. Jinak skvělý Pečonka balón podcenil a ten skončil na břevně, stav se ale i přesto neměnil. Pět minut před koncem zkusil vrátit vedení domácím aktivní Výborný, Pecka ale neinkasoval ani tentokrát a výsledek se už do závěrečného hvizdu neměnil.

„První půle se nám povedla, ale neproměnily jsme vyložené tutovky a to jsme chtěli napravit po přestávce. To se nám bohužel nepovedlo a proto jsme inkasovali,“ uvedl sklíčeně Bešta. „S bodem jsme rozhodně spokojeni,“ opanoval mu s úsměvem Kajgr.

Branky: 19. Výborný – 75. O. Petrák. Rozhodčí: Hocek.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra (90+1.Froněk), Šterzl, Šubin, Střela – Výborný, Hejduk, Weis, Peroutka – Fitko (67. Stuchlý), Jalaghonia.

Nová Ves pod Pleší: Pecka – J. Petrák, T. Petrák, Kukol, Soukup – Bouška (75. Knuth), Suchan, Šneberger, Durdil – Podzemský (61. Német), O. Petrák (90+2. Žampach).