Vyhráli 3:0 (2:0), když dvě branky dal znovuobjevený kanonýr Šubin a jednu Jalaghonia. Domácí mohli dát i další góly, Dobrá opět nepodala ideální výkon. A stále víc se musí soustředit na boj o záchranu.

TJ Tuchlovice - Čechie Velká Dobrá 3:0 (2:0)

První poločas patřil jasně domácím. Dobrou evidentně zaskočili, nic jí nedovolili a sami měli několik šancí. Nejvíce se zapotil gólman Červenka, když už v 7. minutě musel krýt TK Sterzla, pak vytlačil Peroutkovu jedovku očima kousek mimo. V 9. minutě ho Holan dokonce obešel, ale byl už v úhlu, proto nahrával Výbornému. K němu se však Červenka stihl vrátit a vyčapal ho.

Za minutu se už skóre po učebnicové akci domácích měnilo. Holan vyslal Výborného, ten hned přenesl hru na nabíhajícího Šubina, který zúročil své úsilí - 1:0.

A tlak Tuchlovic pokračoval. V další rychlé akci Holan našel Hejduka, který obešel Červenku a nahrál Jalaghoniovi, jemuž ovšem skočil do rány vracející se Andruchovič, Poté Hejduk netradičně levačkou těsně minul tyč a zleva pálícího Peroutku vychytal výtečně Červenka. Ve 25. se k TK na hranici velkého vápna se postavil Hejduk opět dělovkou minul branku. Skóre se pohnulo podruhé ve 28. minutě. Jalaghonia vyšachoval celou obranu, nahrál nabíhajícímu Šubinovi, který málem protrhl síť 2:0. Následně ještě Holan v samostatném úniku zblízka trefil Červenku a v závěru Jalaghonia z voleje opět těsně minul tyč. Hosté zahrozili pouze jednou, když si Kozel hezky zpracoval míč na prsa, ale následně uklouzl.

Do druhého poločasu nastoupil místo doberského Kozla ne zcela zdravý Zelenka, který oživil hru hostů a ti dostali domácí pod tlak. Ve 49. minutě brankář Pečonka zázračně vytáhl Zelenkou tečovanou střelu a pak už počítali velké šance zase jen domácí, hlavně po brejcích. Červenka opět čaroval po ráně Sterzla, vleže pak zlikvidoval i únik Holana. Jalaghonia po centru Stuchlýho opět těsně minul branku, ale v 90. se dočkal, když hosté nebyli chvíli koncentrovaní na hru, Stuchlý patičkou vysunul Gruzínce a ten Červenku přeloboval 3:0.

„První poločas byl z naší strany hodně profesionální a musel se početným divákům velmi líbit. Do druhé půle jsme nastoupili ledabyle, je neuvěřitelná křivka propadu našeho mužstva. My nemůžeme polevit o centimetry, ale rovnou o metry, v tom je zatím naše mezera. Přestože se jednalo o velké derby, zápas se odehrál velice slušně. Jsem rád, že se dařilo Honzovi Šubinovi, který hrál už velice dobře v Mělníku a tentokrát svou snahu velmi krásně zúročil,“ radoval se domácí vedoucí mužstva Martin Karnolt.

Hostující kouč Milan Závodský byl opět posmutnělý. „Domácí vyhráli zaslouženě, v první půli doslova žrali trávu. Nám se první poločasy nedaří a nevím, jak z toho tým dostat. Alespoň že druhou část jsme odehráli s hlavami nahoře,“ našel pozitivum.

Branky: 10. a 28. Šubin, 90. Jalaghonia. Rozhodčí: Kaucký.

Tuchlovice: Pečonka - Kubec, Sterzl, Fitko, Střela - Výborný, Holan, Hejduk, Peroutka (63. Vaigl) - Šubin (70. Stuchlý), Jalaghonia.

Velká Dobrá: Červenka – Bílek, Dufek, Andruchovič, Berka – Neuberger, Machek, Duda, Nosek – Jícha, Kozel (46. Zelenka).