Nejlepším střelcem turnaje se s patnácti góly stal Jan Elsnic z mužstva Auto-Moto B. Vestfálová – i on kdysi za kladenský dorost hrál.

Více než stovka diváků v hledišti viděla řadu zajímavých i dramatických duelů už v základních skupinách, do nichž byly týmy zařazeny. Tuchlovice i Krušovice v nich netratily ani bod a lehce postoupily do čtvrtfinále.
Tam už se ale oba celky k postupu natrápily mnohem víc.

Tuchlovice – Atlantic Rakovník 2:1. Vyrovnaný zápas, v němž mohl jít do vedení Atlantic, ale střelu Proška zastavila tyč. Skóre otevřel až v 11. minutě tuchlovický Bašta, vzápětí Prošek srovnal. Necelé dvě minuty před koncem duelu rozhodl o tuchlovické výhře Novák, který doklepl do sítě přihrávku Folprechta.

Krušovice – Hasiči Rakovník 3:2. Krušovičtí už ve druhé minutě vedli 2:0, ale v závěru utkání se strachovali o vítězství. Všechny jejich góly dal Švambera.

Semifinále už bylo ze strany Krušovic jasnou záležitostí, celek Auto–Moto vyprovodily pěti góly. Naopak Tuchlovice přemohly Alegriu de Partidu opět těsně.

Auto-Moto B. Vestfálová – FC Krušovice 0:5. Nečekaně vysoké vítězství krušovických mladíků, kteří se ujali vedení Benešem. Krátce nato mohl vyrovnat Elsnic, ale meruně v cestě do sítě stála tyč. Snahu Auto-Mota o srovnání zmrazil v 10. minutě gólman Sedlák, jenž z výkopu poslal míč do Bartyzalem opuštěné klece. O minutu později se krásným sólem blýskl Kapek a zvýšil na 0:3. Poté mohl snížit Polák, jemuž se však z pokutového kopu nepovedlo napodobit pověstný Panenkův dloubák a jeho lehká střela skončila v rukavicích Sedláka. Dvě minuty před koncem střetnutí Kapek posunul skóre na 0:4 a pak Sedlák ještě jednou výkopem přes celé hřiště přelstil vyběhnuvšího Bartyzala – 0:5.

FC Tuchlovice – Alegria de Partida 3:2. Od začátku se hrálo nahoru dolů. Bezbrankový stav změnil v 5. minutě Folprecht nechytatelnou střelou do šibenice. Krátce nato Uhlík potrestal chybnou rozehrávku gólmana Váchy a srovnal na 1:1. V 9. minutě Novák opět zajistil Tuchlovicím vedení, které o tři minuty po ideální přihrávce Folprechta zvýšil na 3:1. V poslední vteřině duelu Uhlík už jen korigoval.

O třetím místě rozhodoval penaltový rozstřel, v němž Auto-Moto brankami Elsnice a Poláka zvítězilo nad Alegrií 2:1.

FC Tuchlovice – FC Krušovice 4:2. Pohledné a slušně hrané finálové utkání vyhrál favorit, který se ve 3. minutě ujal vedení Peroutkou. Krátce nato hráč Sparty Praha Folprecht, který na podzim hostoval v druholigové Viktorii Žižkov, zvýšil na 2:0 a v 6. minutě přihrál Novákovi na třetí branku. O čtyři minuty později Švambera svým gólem vykřesal pro Krušovice jiskřičku naděje na výsledkový zvrat, ale Novák ve 13. minutě tuchlovické vítězství pojistil. Autorem posledního gólu v turnaji však byl krušovický Beneš.

FC Tuchlovice: Vácha – Frommel, Kubec, Vlk, Folprecht, Bašta, Peroutka, Pečonka, Novák.

FC Krušovice: Sedlák – Kapek, Mrázek, Pucholt, Pidrman, Švambera, Beneš, Vašák, Severin.

Prohlédněte si obsáhlou fotogalerii z Kings Cupu.

Jaroslav MOKREJŠ, Rudolf MUZIKA