Tuchlovice – Velvary 2:4 (2:2)

Domácí nastoupili s mladým týmem, který podlehl až po statečném výkonu. „Máme hodně zraněných, museli jsme využít dorostence a ti mě nezklamali,“ pochválil nováčky trenér Oldřich Bernard.

Zápas začal ve vysokém tempu, úmorné vedro však oběma mužstvům bralo hodně sil. „Čekal jsem, že to budou střelecké hody, protože v takovém vedru hráči logicky nemohou hrát,“ prohlásil trenér hostů Jiří Šarlinger.

Prvních dvacet minut se hrálo opatrně, z minima šancí ovšem obě družstva vytěžila maximum. Tuchlovice se dostaly do vedení ve 22. minutě. Po chybě Maška poslal nádherný pas Fitko a Peroutka pohotově zamířil k tyči.

Mašek ale chybu napravil o tři minuty později, kdy se uvolnil na pravé straně a nadýchaným centrem přiměl skórovat Muchu – 1:1.

Domácí se však ještě jednou dostali šťastně do vedení, když přímý kop Fitka smolně tečoval jeden z velvarských obránců a bezmocný Majtaník se už jen ohlédl za svá záda – 1:2.

Nejlepší domácí hráč Fitko byl se svou hrou spokojený: „Sice jsme prohráli, já ale hrál se zraněním a ty dva okamžiky mě těší.“
Gólu předcházela kuriózní situace. Ne příliš jistý Majtaník podle pomezního vyběhl s balónem v ruce mimo šestnáctku, rozhodčí mu ovšem udělil jen žlutou kartu.

Vyrovnání přišlo dvě minuty před pauzou. Opět zafungovala spolupráce Maška s Muchou, jenž hlavou vyrovnal. V derby nechyběly ostré souboje, nejvíce se zapojovali domácí Holan a hostující Mašek. Ten navíc bavil hláškami i diváky. “Mám to v povaze, už jsem starej a od mládí jsem takový,“ reagoval 38letý borec.

Druhou půli začali hosté s větší chutí po vítězství a nakonec se ho dočkali. Nejprve unikl Bečvář a poslal je poprvé do vedení, v závěru po skvělém sólu neuvěřitelně k vzdálenější tyči zakončoval Kopecký.

Kouč vítězů Šarlinger byl s výsledkem nadmíru spokojen: „Vyhráli jsme, otočili jsme nepříznivý stav a především jsme více bojovali. Musím vyzdvihnout hlavně výkon Kopeckého.“ Trenér Bernard pociťoval zklamání jen mírně: „Neproměněné šance a nezkušenost zhatily naše naděje, kluci jinak hodně bojovali.“

Viktor Sandev

Branky: 22. Peroutka, 29. Fitko – 26. a 43. Mucha, 69. Bečvář, 87. Kopecký. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 2:2. Diváci: 68 (platících).
Tuchlovice: Pečonka – Fitko (81. Grígel), Hejduk, Mencl, Beránek (46. Trávníček) – Kedroň (89. Kapr), Nakládal, Holan, Bašta – Stuchlý, Peroutka.
Velvary: Majtaník – Koutský, Slavíček, Moravec, Kopecký – Bečvář (79. Hájek), Průcha, Grohman (62. Kryštůfek) – Mašek, Mucha (89. Salač).