TJ Tuchlovice – Sokol Stodůlky 5:2 (1:0)

Od začátku byli domácí lepším týmem, Stodůlky, které hrají stejnou soutěž, mnohokrát mohly poděkovat obrovskému štěstí, že neinkasovaly za první dějství už po čtvrthodině jen od Peroutky. Přesná kombinace a rychlé přihrávky – to byla na soupeře, jenž většinu času bránil svou tvrz, ta správná taktika. „Výsledek mě docela mile překvapil. Stodůlky hrály technicky, čekali jsme, jak se proti nim prosadíme. Nakonec hra vypadala opravdu hodně dobře,“ pochválil své svěřence Svoboda.

Ve druhém poločase se roztrhl pytel s góly. Jalaghonia tři minuty po hvizdu přesně zamířil, v rozmezí ani ne minuty skórovali Bašta se Stuchlým. Šulc pak přidal pět minut před koncem pátou trefu. Hosté jen snižovali v 76. minutě na 1:4 a z penalty v samotném závěru na 2:5. „Chtěli jsme si vyzkoušet ještě několik postů, kde jsme neměli jasno. To určitě účel splnilo,“ pochvaloval si Svoboda. „Sestava se možná změní na dvou třech místech, jinak už máme celkem jasno,“ dodal.

Za týden už se naplno rozjíždí I. A třída, kde minulý rok skončily Tuchlovice na hodně solidním třetím místě. Jak je podle Svobody mužstvo připraveno na novou sezonu? „Příprava se nám vcelku povedla, jelikož mužstvo pracovalo velmi tvrdě. Podařilo se nám ho vhodně doplnit, vyhýbala se nám zranění, takže musím být spokojený.“

Branky Tuchlovic: 16. Peroutka, 48. Jalaghonia, 65. Bašta, 66. Stuchlý, 85. Šulc.

Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Šubin, Fitko, Vaigl – Froněk, Hejduk, Weis, Peroutka – Stuchlý, Jalaghonia. Střídali: Ondrejíčka, Bašta, Šulc, Matějovič.

Patrik SANDEV