„Když bylo jasné, že se už nerozjedou soutěže, chtěli jsme, aby týmy měly do začátku prázdnin i nějaké zápasové vytížení. Proto jsme zkusili oslovit krajské týmy podobných kvalit a hrajících v rozumném dosahu,“ vysvětlil myšlenku turnaje slánský Rostislav Ježek.

Původně podle něj měly v turnaji startovat Kralupy, ale vystřídal je spojený tým Vinařic a Lhoty. Organizátoři totiž chtěli, aby týmy nastupovaly už s takovými ročníky, které budou v dané kategorii hrát na podzim. „A Kralupy tohle nemohly zaručit. Proto jsme oslovili Vinařice, které mají starší dorost a Lhotu – ta má mladší,“ dodal Rostislav Ježek.

Už se hrály první zápasy. Kluby si pronajaly hřiště od Velké Dobré, protože ve Slaném, Hostouni i Lhotě se renovují plochy na další sezonu.

Libušín (v modrém) přehrál v přípravě Tatran Rakovník B 4:1. V modré hlavičkuje Martin Kaválek, který zářil proti Jíkvi třemi proměněnými penaltami.
Kaválek proměnil tři penalty, Čurda jde do Družce

V kategorii staršího dorostu ukázali velkou kvalitu borci Hostouně. Svěřenci Zdeňka Nachtigala byli na Švermov výborně nachystaní, dali pěkné i šťastné branky a vyhráli 4:0 dvěma góly Rohly a jedním Innemana a Nachtigala ml. z penalty. „Bylo vidět, že soupeř je skvěle připravený, naběhaný a že trénoval déle než my. Výborně pokryli naše nejlepší hráče,“ konstatoval sportovně kouč poražených Robert Štochl.

Zdeněk Nachtigal zachoval k poraženým respekt: „Nebylo to vůbec jednoznačné a tým Švermova nám byl rovnoceným partnerem. Výsledek je pro ně krutý,“ napsal Nachtigal a dodal, že chválí Rostislava Ježka za jeho nápad, protože klukům ostré zápasy jedině prospějí.

Švermovu udělali radost alespoň mladší dorostenci, ti Hostouň porazili vysoko 7:1. Góly dali Macek 2, Hončík 2, Vácha, Zika a Kraus, za soupeře Fedorovych. 

Ve starší kategorii na sebe narazily ještě celky Slaného a Vinařic. Slánští potvrdili kvalitu a soupeře zdolali 5:0. V mladší kategorii se jim postavila Lhota a ta je o body obrala po remíze 3:3.

V sobotu se hrají další zápasy, v nichž Hostouň narazí na Vinařice/Lhotu a Slaný změří síly se Švermovem. Zase na Velké Dobré.

Po několika odrazech a zmatku před brankou hostí Přemek Bouška v naprosté pohodě uklízí míč do opuštěné branky Lidic. Tomu všemu ale předcházela chyba hostující obrany, která nedokázala uklidit míč do bezpečí.
Novým favoritem Slance jsou Byšice, manévr vyšel kladenskému Omasku