Papíroví favorité byli určitě jiní. Třeba Best vedený někdejším futsalovým reprezentantem Davidem Fričem, který měl v sestavě Müllera, Čurdu, Vašáka, Tlustého, Výborného a hlavně Michala Holečka. Ten válel za Spartu Praha a nyní bojuje ve druhé španělské lize za Tires. Bestu měl být největším soupeřem celek Finsense s tátou a synem Fujdiarovými - zásadními dušemi turnaje. Jeho barvy hájili elitní futsalisté – Tomáš Abrham kope za Plzeň první ligu, trio Kučera, Caizl a Kaválek září v řadách vedoucího týmu II. ligy – Kladna.

Jenže oba týmy si vylámaly zuby v semifinále. Finsense padl s pozdějším vítězem Ebárnou na penalty, když z pole zaskakující gólman Jiří Veselý lapil pokusy elitních sniperů Abrhama a Kaválka. Ve druhém semifinále si Best podala také na penalty ryzí zkušenost, v týmu Hotelu Kladno totiž zářili fotbaloví veteráni z Kladna bratři Honza a Tomáš Procházkové (trio Procházků doplnil Tomášův syn Vladimír), Václav Kalina či brankář Petr Vošmík.

„Na papíře jsme opravdu nebyli nejsilnější, ale cestu jsme už znali z minulého ročníku: bránit od půlky, čekat na chybu soupeře a já se zapojují normálně do útoku,“ prozradil jeden z hlavních hrdinů turnaje Jiří Veselý.

Ten ve fotbalové kariéře, v níž prošel Kladno, Vlašim, Kunice či nyní Libušín, hrál vždycky v poli, ale protože Ebárna nemá gólmana, při zimním turnaji chytá. A výborně! „To musí říci jiní, ale docela mi to vycházelo. Může to být i tím, že nemám brankářský styl a hráči na moje reakce nejsou zvyklí,“ usmíval se Veselý. Ten jako brankář stihl v turnaji i tři vstřelené góly, vždy po zásahu v bráně a rychlém výpadu dopředu. Jednu branku vstřelil i ve finále, v němž Ebárna vyhrála na Hotelem 3:1 (Veselý, Kubín, Snovický J. Procházka).

A ještě sestava vítězného týmu, který turnaj ovládl i před očima čestných hostů - trenérů Teplic Stanislava Hejkala a Pavla Drska: Jiří Veselý, Martin Kubín, Michal Zieber, Jan Snovický, Lukáš Pletánek a Ondřej Kuba.