Opět se ukazuje, jak je Česká liga staršího dorostu těžká soutěž. Nejen svou vyrovnaností, ale i počtem devatenácti kol. V těch získali starší dorostenci SK Kladno dvaadvacet bodů za pět výher a sedm remíz. „Před sezonou jsme si určili jistý bodový zisk, který jsme o několik bodů nezvládli. Mrzí nás hodně remízových zápasů, především pak ty proti Příbrami a Motorletu,“ hodnotí kladenský trenér Jan Pejša. Přesto je trenér s výkony svých svěřenců celkem spokojený. „Klukům bych chtěl poděkovat za přístup a nasazení v celé podzimní části sezony,“ uzavřel Pejša.

Před sezonou převzali mladší dorost SK Kladno bratři Procházkové. Jejich tým hrající Českou ligu mladšího dorostu si vedl výborně. V polovině soutěže je na skvělém šestém místě se ziskem dvaatřiceti bodů. „Po podzimu panuje spokojenost nejen z postavení v tabulce, ale především díky předváděné hře. Kluci hrají to, co po nich chceme, tedy kombinační fotbal. Musím je také pochválit za docházku a přístup k tréninkům,“ je spokojený trenér Jan Procházka.

Zdeněk Hašek se stal novým trenérem SK Kladno.
Návrat po sedmnácti letech, dovede trenér Zdeněk Hašek Kladno do ČFL?

Starší dorostenci hrající krajský přebor jsou se ziskem sedmadvaceti bodů na šestém místě tabulky. Jde o mužstvo bez stabilního kádru a sestava se mění na každý zápas, tomu odpovídají i nestabilní výsledky. „Samozřejmě se našlo několik utkání, které se nevydařily, ale našla se i pozitiva. Zejména zapojení hráčů U16, pro které to byla dobrá škola,“ vysvětluje Jan Pejša.

Suverénní výsledky i výkony předvedli mladší dorostenci U16 v krajském přeboru. Borci hrající minulou sezonu nejvyšší žákovskou soutěž ovládli zcela jednoznačně krajský přebor, kde hrají převážně proti hráčům o rok starším. Se ziskem čtyřiceti dvou bodů vedou tabulku o osm bodů. „Dosáhli jsme cílů, které jsme si před sezonou dali. Kluci dokázali, co v nich je a co od nich můžeme v budoucnu očekávat,“ chválil trenér Zbyněk Pokorný.

Petr Maňkoš