Opět se ukazuje, jak je Česká liga staršího dorostu těžká soutěž. Nejen svou vyrovnaností, ale i počtem devatenácti kol. V těch získali starší dorostenci SK Kladno dvaadvacet bodů za pět výher a sedm remíz. „Před sezonou jsme si určili jistý bodový zisk, který jsme o několik bodů nezvládli. Mrzí nás hodně remízových zápasů, především pak ty proti Příbrami a Motorletu,“ hodnotí kladenský trenér Jan Pejša. Přesto je trenér s výkony svých svěřenců celkem spokojený. „Klukům bych chtěl poděkovat za přístup a nasazení v celé podzimní části sezony,“ uzavřel Pejša.

Před sezonou převzali mladší dorost SK Kladno bratři Procházkové. Jejich tým hrající Českou ligu mladšího dorostu si vedl výborně. V polovině soutěže je na skvělém šestém místě se ziskem dvaatřiceti bodů. „Po podzimu panuje spokojenost nejen z postavení v tabulce, ale především díky předváděné hře. Kluci hrají to, co po nich chceme, tedy kombinační fotbal. Musím je také pochválit za docházku a přístup k tréninkům,“ je spokojený trenér Jan Procházka.

Starší dorostenci hrající krajský přebor jsou se ziskem sedmadvaceti bodů na šestém místě tabulky. Jde o mužstvo bez stabilního kádru a sestava se mění na každý zápas, tomu odpovídají i nestabilní výsledky. „Samozřejmě se našlo několik utkání, které se nevydařily, ale našla se i pozitiva. Zejména zapojení hráčů U16, pro které to byla dobrá škola,“ vysvětluje Jan Pejša.

Suverénní výsledky i výkony předvedli mladší dorostenci U16 v krajském přeboru. Borci hrající minulou sezonu nejvyšší žákovskou soutěž ovládli zcela jednoznačně krajský přebor, kde hrají převážně proti hráčům o rok starším. Se ziskem čtyřiceti dvou bodů vedou tabulku o osm bodů. „Dosáhli jsme cílů, které jsme si před sezonou dali. Kluci dokázali, co v nich je a co od nich můžeme v budoucnu očekávat,“ chválil trenér Zbyněk Pokorný.

Petr Maňkoš