Vítězem Újezdského poháru 2016 se stal Horní Újezd (okres Přerov), když v deštivém finále porazil Horní Újezd (okres Třebíč) 3:1. V utkání o třetí místo zdolal Horní Újezd (okres Svitavy) domácí Pletený Újezd 3:0. Na pátém místě skončil Velký Újezd (okres Olomouc) a poslední Újezd u Uničova.

„Újezdský pohár je každoročně pořádaným fotbalovým turnajem šesti mužstev Újezdů. Dva jsou z Čech a čtyři z Moravy. První ročník se uskutečnil v roce 2004 v Horním Újezdu u Litomyšle a od té doby se pravidelně střídáme střídáme o pořadatelství. Pohár se premiérově v Pleteném Újezdu konal v roce 2010 a nyní jsme se pořadatelství ujali podruhé," řekl Kladenskému deníku Emil Korecký, předseda TJ Meteor Pletený Újezd.

Nejedná se jen o sportovní klání, ale i o setkání představitelů obcí, které i tentokrát do Pleteného Újezdu vyslaly spolu s hráči své starosty a zastupitele. Po skončení turnaje se navíc pro všechny účastníky konala taneční zábava s braškovskou skupinou Eňo Ňuňo.

„Turnaj je potřeba organizačně zajistit. Vzhledem k tomu, že máme jen dvě kabiny, další dvě provizorní vznikly ve spolupráci s místním sborem dobrovolných hasičů v postaveném velkém vojenském stanu, jedna v klubovně, pro šestou šatnu jsme využili areál sousedních tenisových kurtů," poznamenal Emil Korecký.
Utkání se hrála na netradičních dvakrát dvacet minut, finále na dvakrát třicet minut „V prvních ročnících jsme končili zpravidla poslední. V posledních letech už jsme dosahovali o něco lepších výsledků, i když ne boje o vítězství to zatím nebylo. Je to ale také dáno tím, že ze všech účastníků hrajeme nejnižší soutěž, čtvrtou třídu," uvedl Jiří Kroupa, trenér mužstva TJ Meteor Pletený Újezd.

Pro domácí celek byl turnaj i přípravou na novou sezonu, v níž by chtěl postoupit do vyšší soutěže.