Odměnou jim byl čestný gól kanonýra Jaroslava Korpy, který snižoval na 1:6. „Stačili jsme jim tak prvních pět minut, pak to bylo hrozné. Brali jsme to spíš jako svátek, protože většina z nás na takovém stadionu ještě nehrála," uvedl střelec unhošťské branky s tím, že větší radost by měl, kdyby byla jeho trefa vítězná.

Jeho tým se v těžkém  utkání  musel obejít bez opor Maxanta, L. Fridricha a Pokorného. Jen druhou půli hrál poslední ze čtyř zkušených mušketýrů, Kubányi.

Za třetiligové Kladno nastoupili povětšinou mladí fotbalisté, letošní nebo loňští dorostenci. V neděli v Roudnici si část utkání zahráli pouze Rouček, Cafourek a Růžička. První dva se včera podíleli na šesti gólech, přičemž Cafourek vstřelil čtyři. Skóre utkání otevřel dorostenec Kubík.

Po obrátce se do koncovky vítězů vloudila laxnost. „Vzhledem ke kvalitě soupeře, aniž bych ho chtěl snižovat, tam rozdíl několika tříd byl. Unhošť se toho  ale zhostila dobře. Pro nás to byl dobrý herní trénink," poznamenal kladenský asistent Karel Příhoda a dodal: „Posledních dvacet minut už jsme přestávali hrát a bylo tam i lajdáctví hráčů v koncovce."

Kladno má úterní termíny přípravných zápasů obsazeny až do konce září. Včerejší termín se mu dlouho nedařilo obsadit, až mu  sympaticky a odvážně kývla Unhošť.  Za týden nastoupí SK proti Přední Kopanině.

SK Kladno – TJ Unhošť  7:1  (4:0).
Branky: Cafourek  4, Rouček 2, Kubík – Korpa.
Kladno: Sedlák – Hanzlík, Stočes, Štoncner, Zahálka –  Holeček, Franek, Kubík, Hofman – Cafourek, Rouček. Střídali: Kolumbič, Růžička.
Unhošť: Gibiš – Fridrich J., Blecha, Chudoba, Dvořák – Neuberger, Kejha, Korpa, Roulich – Prešinský, Čapinský. Střídali: Kubanyi, Zeus, Káňa a Lejnar.