Unhošťáci ukázali, jak moc jsou dobří. Vedou bez ztráty bodu i okresní přebor a v Lidicích přehráli Hostouň 4:1 a Velvary (s nimiž nedávno smolně prohráli) dokonce 5:1. Sedm branek vstřelil Imrich Feko, nejlepší hráč turnaje. A že to měla Unhošť dobře posichrované i vzadu, o tom svědčí vyhlášení Lukáše Adámka nejlepším brankářem celého klání.

Druhé nakonec skončily Velvary, když přejely Hostouň 7:1. Ale pochvalu zaslouží všechny tři celky, což ocenila i starostka Lidic Veronika Kellerová, která jim předávala trofeje. Vrcholný představitel Okresního fotbalového svazu Kladno, předseda Petr Blažej, scházel, nicméně jeho omluvenka se musí akceptovat – na Letné řídil na lajně rozlučkový zápas Tomáše Rosického.

„Pan Blažej nám slíbil, že v pondělí klukům předá trofej pro okresního přeborníka,“ řekl Deníku jeden z koučů Marek Hoffmann, který Unhošť v Lidicích vedl s Jiřím Fialou.

„Hlavním trenérem je ale Martin Maxant, to je náš vůdce,“ vyzdvihl Hoffmann někdejšího skvělého borce Kladna a německých klubů, jehož nepustilo do Lidic zaměstnání.

Jenže bez Hoffmannů, Fialů a jim podobných by nešlo mládežnický fotbal dělat. A když se to daří tak, jako v Unhošti, je to nejen práce a žrout času, ale i zábava. „Máme skvělé žákovské kategorie. Áčko vyhrálo v přeboru všech osmnáct zápasů, béčko svou soutěž také vede. Bohužel, velké kluby nám ty nejšikovnější vezmou. Do Kladna jdou dva, do Hostouně čtyři. Ale musíme šlapat dál, děláme to srdcem,“ usmál se Marek Hoffmann, který je týmu už osm roků.

A kdo Unhošť ve finále Lidického poháru tak úžasně reprezentoval?

Už zmíněný brankář Lukáš Adámek, v poli pak Jakub Kupčík, Ondřej Malý ml., Ondřej Malý st., Jáchym Fiala, Kvido Reitmaier, Imrich Feko, Petr Hoffmann, Vojtěch Švejda, Jan Smolák, Jakub Štancl, Vladimír Kočárek, Vojtěch Andrle, Lukáš Votruba, Vojtěch Gelner a Filip Blažek.