Sokol Vraný – Sn Velvary 3:1 (1:1)


První vyhrání z kapsy vyhání. Tohle pořekadlo platilo pro nedělní sledovaný duel dvojnásob. Jako první se totiž radovali sebevědomí hosté, kteří otevřeli skóre už po osmapadesáti vteřinách. Po křídle utekl Pfleger, přesně zacentroval a Muchal hlavou nedal Jochmanovi šanci. Rozehrál tak kolotoč šancí na obou stranách. Hrálo se skutečně v tempu, což odnesl brzkým zraněním Janega. Jeho spoluhráč Urban se poté zasunul z útoku do zálohy, ale svědčilo mu to. Ve 23. minutě našel pasem střídajícího Pazderu, ten pláchl Kozelkovi se Slavíčkem a podél Majtaníka srovnal.


Vranské gól nakopl, několik tutovek však nevyužili stejně jako hosté, hrálo se totiž nahoru – dolů. Ve vedru na to obě mužstva doplatila po změně stran, kdy hra upadla do průměru. Nejvíce zahrozil Mucha, jenž se dostal sám před Jochmana, ale ten jeho ránu vytěsnil do bezpečí.


V poslední desetiminutovce tak rozhodli o svém triumfu domácí. Nejprve se po dlouhém autu utekl po křídle Špeta, našel ve vápně Maliňáka a ten propálil Majtaníka. Míč se zastavil kousek za brankovou čarou, hlavní sudí však po radě od asistenta ukázal gól – 2:1.


Velvarští otevřeli hru, ale zaplatili za to další trefou ve vlastní síti. Tentokrát si oba aktéři předešlé situace role prohodili a Špeta uklidil míč k tyči. „Myslím, že jsme se lépe vyrovnali s vedrem a vyhráli zaslouženě. Hráčům musím poděkovat za velké nasazení,“ chválil své svěřence kouč Vraného Josef Jenč.

Naopak asistent trenéra Slovanu Roman Slavíček svůj tým nepochválil. „Domácí nastoupili s větším odhodláním zápas vyhrát. Naše nasazení nebylo adekvátní tomu, oč se hrálo,“ nehledal výmluvy. Mrzelo ho jen, že jeho spoluhráči nezakopli míč do autu při druhém gólu Vraného, neboť ve vápně ležel zraněný Bečvář. „My to do autu kopli, jenže ne tak, aby bylo jasné, že úmyslně. Vranští nám potom míč pochopitelně nevrátili,“ konstatoval Slavíček.


Branky: 23. Pazdera, 80. Maliňák, 87. Špeta – 1. Mucha. Rozhodčí: Kaucký.


Vraný: Jochman – Janega (18. Pazdera), Cimrman, Švácha, Janda – Špeta, Kalík, Maliňák, Bauer (76. Kincl) – Urban, David (90. Kabourek).
Velvary: Majtaník – Koutský, Slavíček, Kozelka, Salač – Bečvář, Průcha (75. Dvořák), Grohman (46. Růžička), Melounek (88. Satran) – Pfleger, Mucha.