Kladeňáky koncovka trápí dlouhodobě. Prakticky celý zápas měli jasnou převahu, soupeře vysoko přestříleli, ale brankář Mikl dlouho jejich atakům odolával. Pražané ještě víc zalezli na začátku druhé třetiny a neměli pádný důvod, ve 28. vteřině se jim povedlo proměnit přesilovku. Ránu veterána Nýdla ještě Jirotka skvěle vytěsnil, ale šikovný Fejfar byl už přesný.

Jeho spoluhráči byli nejblíž gólu v přesilovkách. Jenže když konečně po akci Příhody skóroval Šícha, rozhodčí rezolutně upažil – viděl kopnutí nohou.

Naštěstí se hned na úvod posledního dějství předvedli veteráni – Příhoda nabil Dědičovi a jeho golfák neměl chybu – 1:1. O šest minut později pak Alpiq konečně využil také přesilovku. Pálil Soukup a dvojice Kohout – Šrámek důrazem na brankovišti pomohla, aby míček skončil trochu záhadným způsobem v síti, navíc s poraněným brankářem Miklem.

V závěru ještě domácí museli ubránit přesilovkou četu Pražanů při vyloučení Štěpáníka, jenž hned po návratu z trestné jistil parádní ranou na 3:1.

Kladno – Kert Praha 3:1.
Branky: 32. Dědič, 38. R. Soukup, 45. Štěpáník – 16. Fejfar. Třetiny: 0:0, 0:1, 3:0.