„Nabídka tady nějaká je, nicméně nejsem s nikým domluvený. To, co proběhlo na internetu, není pravda. Až to bude hotově tak se vyjádřím," řekl s tím, že osobně ho nikdo ze Sparty ještě nekontaktoval. V pondělí proti Plzni bude na střídačce Teplic, které mu nabídly prodloužení smlouvy.

Jelikož Ščasný má zatím vést Spartu jen dokonce sezony, musí se Hejkal rozhodnout, ke které z případných variant se přikloní. Otázka tedy zní. co mu Sparta nabídne.

Na lavičku slavného letenského týmu tak může po dlouhé době může zasednout kladenský trenér. Rudé vedl za okupace Kročehlavák Josef Košťálek, pak další trenér z této kladenské čtvrti Karel Kolský, v 80. letech zase dělal asistenta Slováku Jánu Zacharovi Vladimír Mirka z Rozdělova. Asistenta dělal ve Spartě také Miroslav Koubek, byť ten je původně Pražanem.

Nyní má šanci Hejkal, odchovanec Kladna, který prošel i dalšími kluby, třeba Kralupy nad Vltavou nebo Xaverovem. První ligu trénoval v Kladně také, po sestupu do druhé nejvyšší soutěže se dokonce stal hlavním koučem. Pak ale odešel do Teplic, kde si vedle Ščasného vydobyl dobrou pozici. Tak dobrou, že si ho nový kouč Letenských chce vytáhnout do hlavního města.

Zajímavé je, že v důležitými postavami realizačních týmů obou nejlepších českých klubů by nyní byli Kladeňáci. Plzeň vede bývalý Hejkalův nadřízený z Kladna Miroslav Koubek, Spartu jako asistent Hejkal.

V pondělí dojde v krátké době k třetímu jejich vzájemnému sřetu a pokud teplický asistent opravdu ve Spartě zakotví, přijde na řadu ještě čtvrtý, který by mohl být šlágrem jara.