Kladenský rodák i odchovanec místního SK začínal s fotbalem v žákovském věku. Ve svých dvaceti letech se krátce objevil ve Slavii Liberec, ale brzy se vrátil do rodného Kladna.

V roce 1949 nastupoval za SK Slavoj Kročehlavy. Pak v jeho kariéře následovala vojna v pražském ATK. Po ní se sice vrátil do Kročehlav, ale již od roku 1952 byl hráčem a brzy i oporou mateřského klubu, který se přejmenoval na Baník Kladno.

V kladenském týmu v letech 1952-58 odehrál celkem 261 utkání, ve kterých vsítil 90 branek. Nastupoval na levém křídle a v útoku měl skvělé spoluhráče Kokšteina, Majera, V. Petáka, Kuchlera nebo Sršně.

V roce 1958 přestoupil Bragagnola do Lokomotivy Beroun a o čtyři roky později pak do Lokomotivy (dnes Slavoj) Kladno. V tomto oddíle ve dvaačtyřiceti letech v roce 1969 svou aktivní kariéru ukončil.

František Bragagnola také jednou reprezentoval tehdejší Československo v jeho B týmu. V roce 1952 nastoupil v Lodži proti béčku Polska. Dnes je stávající devadesátník stále až neuvěřitelně čilý a vitální.

V letech 1952-58 jste hrál za Kladno nejvyšší soutěž. Na které spoluhráče z této doby nejvíce vzpomínáte?

Na to je dost těžké odpovědět, protože tehdy jsme byli opravdu skvělá parta. Mužstvo táhlo za jeden provaz. Uvedu třeba Vaška Petáka, Kuchlera nebo Kokšteina, ale v tom nejlepším vzpomínám vlastně na všechny.

Který tým byl tehdy v nejvyšší soutěži největším soupeřem Kladna?

Pamatuji se, že jsme neradi jezdili na Slovensko. Největšími soupeři ale byly Slavia a hlavně Sparta.

Měl jste to štěstí si zahrát proti oběma našim asi nejlepším fotbalistům všech dob Josefu Bicanovi i Josefu Masopustovi. Který z nich byl podle vás lepší?

Nerad bych někoho upřednostňoval. Oba to byli zcela mimořádní a skvělí fotbalisté. Oba měli své nedostižné přednosti.

Sledujete současný fotbal?

Samozřejmě. Není to tak dlouho, co jsem chodil nejen na kladenský fotbal, ale i hokej. Teď vše sleduji spíše jen v televizi. A nezajímá mě jen fotbal. Rád se podívám na všechny sporty.

K devadesátinám Vám přeji vše nejlepší, pevné zdraví a abyste byl co nejdéle tak čilý a vitální. K přání se připojuje také sportovní redakce Kladenského deníku a fotbalový klub SK Kladno.

Luboš HORA