Trenéři nemohou počítat s vyloučeným Koišem (má stopku na jedno utkání), jenž odehrál proti Úvalům výborný zápas. Poslední kolo stál kvůli potížím s třísly Samek, který sice chodí běhat, ale neví, jak bude postižené místo reagovat na kopání do míče.

„Ještě jsem to nezkoušel, do Brodu ale pojedu, kdyby byla nouze," uvedl Martin Samek.
'
Hrající asistent trenéra Tomáš Procházka pořád lituje prvního poločasu zápasu s Úvaly, v němž si mohli dokráčet pro výhru. V Brodu musí přidat zejména na důrazu v koncovce.

„Dnes nás nečeká nic jednoduchého. Měli bychom bodovat, poněvadž nás pak čekají dvě utkání se silnými pražskými celky," uvedl Procházka s vírou, že pokud naváží na posledních pět utkání včetně poháru s Plzní, nemuseli by se ze středočeského derby vrátit s prázdnou.

Český Brod prošel v poslední letech změnami ve vedení klubu a také v jeho strategii. Jeho nový prezident dal do pořádku majetkové poměry, narovnány jsou i pokroucené vztahy se sousedními kluby, hodně se zde věnují mládeži. Dá se říct, že Kladno jede na hřiště zdravého a korektního klubu, jehož první tým na podzim provází zranění.

Rozhodně zde před sezonou očekávali víc, podobně jako v Kladně.