V derby pálili jak u Verdunu

Kladensko - Dva nejlepší celky fotbalového okresního přeboru ztrácely. Hostouň přišla o dva body v Družci a Slaný o bod v Přítočnu. Jejich zaváhání využil Brandýsek, který se k vedoucímu duu nepatrně přiblížil. Gólově nejbohatší bylo kladenské derby v Dubí.

12.4.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Tabulka mí nového posledního, na dno klesly Žehrovice.

Hostouň dvakrát doháněla ztrátu. „Byli na nás připravení. Hráli na brejky a proměnili dvě šance," řekl její trenér Miroslav Supáček a pochválil brankáře Pergla, zejména za druhý poločas, kdy lídr do domácích bušil. Dokázal však jen vyrovnat a nastřelit dvě břevna. Stínem je roztržené obočí hostouňského Viduny.

Slaný sahalo v Přítočnu po zasloužených třech bodech. Vedlo po exklusivní trefě Klusáčka, který ze strany z 30 m napálil zadní vingl. Šok hostům připravil deset minut před koncem rovněž životním gólem sváteční střelec Pletánek, který obešel dva hráče a v úniku zamířil podél gólmana. Radost měl velkou. Menší už z nepovedeného rozstřelu. „Bylo to odbojované za bod jsme rádi," řekl jeden z trenérů domácích Josef Pavlíček.

Lidice doma dostaly bůra od Brandýsku, kterému chytal sekretář klubu a bývalý útočník, 138 kg vážící Petr Suk, který udržel čisté konto! Měl to ale snadné. „My jsme ani nevystřelili na bránu," povzdechl si trenér poražených Jarda Topka.

Na 150 diváků namlsal první poločas derby v Dubí, kde se skóre překlápělo z jedné strany na druhou. Za čtvrthodiny to bylo 3:3 a v půli 4:4! Po změně stran však došly oběma týmům ostré náboje. Trefily se až v rozstřelu, který vyzněl pro domácí. Poměr bodů odpovídá průběhu hry.

S Hrdlívem to vypadalo v Černuci zle nedobře. Výborní domácí totiž vyhráli poločas 4:2. Do druhého však hosté posílili Svobodou s Motyčkou a rázem bylo všechno jinak. Kdyby se hrálo o chvíli déle, možná by i bodovali.

Kročehlavy šly do vedení již v 10. minutě díky Moravcovi. Běleč ovšem nebyla horším týmem a po zásluze z penalty Fejfarem srovnala. Další dvě obrovské šance Diviš neproměnil (při druhé fantasticky vyhlavičkoval míč z branky Andrle), což pak hosty ve druhém poločase hodně mrzelo. Domácím nejprve vrátil z rychlého protiútoku vedení Rolný, o další dvě branky se postaral střídající Poucha.

Tuchlovice poslaly do derby exkladenskou mladou pušku Cabejška, jehož hattrick poslal na dno tabulky Žehrovice.

Družec – Hostouň B 3:2 pk (2:1, 3. Kostka, 29. Křivánek – 44. Viduna, 63. Slanina), Dubí – Švermov 5:4 pk (4:4, 5., Tuan, 9. Vimr, 28., 35. Nachtigal – 6. Šimůnek, 15. Dihel, 17. Vydra, 45. Marxgut), Kročehlavy – Běleč 4:1 (1:1, 10. Moravec, 49. Rolný, 71., 90. Poucha), Lidice – Brandýsek 0:5 (0:1, 45., 63., 85. Pokorný, 70. Houha, 76. Mladý), Přítočno – Slaný B 1:2 pk (0:1, 80. Pletánek – 6. Klusáček, čk: 80. Feda – 0), Tuchlovice B – Žehrovice 4:1 (2:1, 1. 16., 46. Cabejšek, 60. Skořepa – 37. Stehlík P.), Černuc – Hrdlív 4:3 (4:1, 3. Červášek, 18. Hájek, 29., 42. Maršoun – 35. Vondrák ml., 64. David, 85. Vondrák).

12.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kladno volejbal cz - Dukla Liberec 3:1, EL volejbalu, play off, semifinále, Kladno, 30. 3. 2017
48

Rok zakončí bitva Kladno kontra Liberec

Výstava betlémů v kostele sv. Štěpána ve Pcherách přilákala už vloni řadu návštěvníků. Na snímku děti z místní mateřinky.

Pcherské maminky zvou na výstavu betlémů

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kladno – Je tomu rok, co Plán B, kapela s kladenskými kořeny, vydala svou první desku. Teď přichází i s videoklipem k písni Motejl, která pochází právě z debutového alba. Jedná se už o třetí videoklip této mladé pop-rockové kapely.

Druhý díl knihy Průvodce historií kladenských hostinců spatřil světlo světa

Kladno /FOTOGALERIE/ – Průvodce historií kladenských hostinců bude trilogií mapující minulost hostinských podniků, které se před rokem 1989 nacházely na území města. První díl, který byl vydán už v loňském roce, se zaměřuje na takzvané staré Kladno a přibližuje více než sedmdesát podniků. K němu začátkem prosince přibyl ještě druhý díl, který je taktéž z dílny nadšeneckého badatele Zdeňka Pospíšila.

Hlasujte pro Miminko měsíce října 2017

Kladno, Slaný - Kladenský deník představuje vítěze jednotlivých zářijových týdenních kol v hlasování čtenářů o nej miminka narozená v kladenské a slánské porodnici.