Jeho vítěz obdrží nejen tři body, ale také významné psychické povzbuzení, poražený se může propadnout do agónie, z níž nevede snadná úniková cesta.  Spíš pěkně zarubaná stezka. „Pojedou sem hrát o život, a to čeká bohužel i nás. Bude to bitva o všechno. Poražený se dostane do velkých potíží," mínil kouč Kladna Daniel Drahokoupil.

Jeho tým je na tom o malinko lépe, poněvadž má na kontě aspoň bod. Cábelíci ho mohou svému rivalovi jen závidět, poněvadž na jejich se stydlivě krčí nula.

Drahokoupil v týdnu počítal ztráty. Zranění jsou Tóth, Nessipbayev a Hofman. V Roudnici hrál poprvé za Kladno Klokan Orolín a byl výtečný.

Také nad ním ale visí otazník, poněvadž Bartek hrající v Bohemce na jeho postu dostal o víkendu údajně neoprávněnou červenou. Pokud zelenobílí neuspějí s odvoláním, má Kladno smůlu, poněvadž Bohemians 1905 hrají ve stejný den ve Zlíně. Aktuálně o situaci Orolína čtěte na konci článku.

Fanoušky by mohla potěšit možná přítomnost uzdravujícího se Bartoše, jenž by mohl poprvé zasáhnout do mistrovských bojů. „Trénuje naplno, pořád si ale stěžuje, že do není úplně ono. Pořád si nechává nějakou rezervu. Kondičně na tom je dobře a neobávám se ani jeho herní formy," uvedl Drahokoupil, jenž stále nemůže vydýchat vraždu, jíž se na jeho týmu dopustila v neděli v Roudnici trojice rozhodčích. „Doufám, že to tentokrát bude z jejich strany rovina, že rozhodne momentální forma a  větší chuť vyhrát."

Jasno je mezi třemi tyčemi, chytat bude opět Hůla, byť se Sedlák uzdravuje a odchytal poločas proti Unhošti. „Není důvod nic měnit. Hůla odchytal obě utkání slušně," řekl kouč, jenž bude v pátek studovat zápas Králováku v Zápech.

Zatímco Drahokoupila vytočili rozhodčí, jeho protějšek Miloslava Kučeru vlastní hráči, kteří doma vedli nad Domažlicemi 2:0 a prohráli 2:4. „Už jsem se k tomu v kabině ani nevracel. Je mi jasné, že kluci ten zápas také chtěli vyhrát, bohužel se nestalo," mávl rukou lodivod Cábelíků, jenž se do Kladna těší vždycky o něco víc než na normální utkání.

„Přece jen to není daleko a je to takové derbíčko téhle soutěže. Kladno jsem viděl v jeho premiéře doma s Vary a mají mladý, běhavý tým. Pár jedinců se mi herně líbí," uznal Kučera.

Utkání začíná v sobotu v 10.15 hodin. Na podzim Králův Dvůr v Kladně prohrál 1:2, ale skoro celé utkání byl lepší. Na jaře doma kromě začátku Královák jasně diktoval průběh utkání a výsledek 2:0 byl pro Kladno hodně milosrdný.

Orolín definitivně nepřijede, jede s Bohemkou do Zlína

Možnost, že za Kladno v sobotu nastoupí záložník Bohemians 1905 Pavol Orolín, definitivně padla. Odvolací komise nevyhověla žádosti Klokanů, jejichž vedení se domnívalo, že záložník David Bartek (také hrával za Kladno) byl ve víkendovém druholigovém utkání vyloučený neoprávněně. Místo  Barteka tak k sobotnímu utkání do Zlína odcestuje zmíněný Orolín, jenž podal v Roudnici nad Labem kvalitní výkon. Na premiéru před kladenskými diváky si tak musí pětadvacetiletý Slovák počkat.