V neděli nastoupí první Hostouň proti Ostré. Celek z Nymburska disponuje silným výběrem, zatím to ale nedokáže úplně promítnout do lepšího postavení. Dokázal však vyhrát 3:1 ve Velvarech, a to bylo mělo být pro zelenobílé varování. „Výhra ve Velvarech se počítá, tam se to jen tak někomu nepovede," uznal hrotový útočník Hostouně Jaromír Šilhan, jenž očekává, že s Ostrou to bude asi ostré.

Jeho tým dlouho nedokázal doma vyhrát za tři body. Naposledy už toproti Vranému vyšlo. „Snad jsme to konečně protrhli a bude to zase za tři body," přál si a prozradil, že by měli být kompletní.

Třetí Velvary hostí jen o tři body a dvě příčky horší Rejšice. „Vím, že hrají dobře, proto mají dost bodů," uvedl předseda Velvar David Vedral a prozradil, že jim budou scházet dva beci – Chrobák a Vošmera. „Jsou to důležití hráči, kteří by nám mohli chybět. Uvidíme až v sobotu ve čtyři hodiny, zda nám scházeli nebo ne. Určitě to bude jeden z těžkých domácích zápasů, stejně jako to bylo s Ostrou," dodal.

V sobotu hostí Doksy v důležitém duelu I. A třídy, skupiny B soupeře z Radimi. Oba celky jsou na tom podobně, Radim má pouze o bod víc (13) a v minulém kole se nečekaně chytila na Libici, kterou přehrála 2:0.

Mladý celek trenéra Martina Škváry naopak tvrdě narazil v Mělníku (prohra 0:3), doma však touží po druhé tříbodové výhře v sezoně. „Nedělali jsme si iluze, věděli jsme, že to bude těžká sezona. Přesto mě některé zbytečné ztráty štvou, ale věřím, že z důležitých zápasů s Radimí a pak v Luštěnicích něco uhrajeme," věří Martin Škvára.

Jeho tým si musí dát pozor hlavně na někdejší futsalové reprezentanty – střelce Slunéčka a Belladu, který dal Libici obě branky. 

Už v sbotu dopoledne se hraje šlágr I. B třídy. Pokud první Hřebeč porazí druhou Nelahozeves, bude na ni mít před podzimním finále náskok sedm bodů!