Pěkný zápas se bude hrát určitě v neděli v Hostouni (13:30), kam dorazí fotbalově kvalitní tým Mnichova Hradiště. Ten je sice až jedenáctý a Hostouň by z pozice lídra krajského přeboru měla uspět, ale protivník má jednu z nejlepších obran v soutěži (dostal 21 branek stejně jako Sokol) a občas ztratil body hodně zbytečně.

Hostouni se navíc doma na podzim nedaří, byť trenér Martin Čurda poukazuje na realitu věci. „Slabší Vraný jsme doma s přehledem porazili, ale jinak u nás hrály špičkové týmy a my musíme jejich kvalitu respektovat," říká Čurda a má pravdu, protože Hostouň doma remizovala s Rejšicemi v době, kdy měly fazonu, remizovala i s výbornými Velvary a stejně dobrou Ostrou, podlehly pak druhé Vykáni. „Škoda je remízy s Rakovníkem, na druhou stranu tam rozhodčí měl písknout jasnou penaltu a bylo by vše jinak. Ale to jenom konstatuji, nestěžuju si. V Hostouni se snažíme a hodně pracujeme, ale abychom zválcovali celý krajský přebor, na to ještě mužstvo nemáme," dodal Martin Čurda s tím, že na poslední zápas podzimu připraví mužstvo co to dá.

Zajímavostí se chlubí také vedení klubu. Že tady losují pravidelně diváckou soutěž s hlavní výhrou divočákem, to není nic nového. Tentokrát ale budou divočáci dva a tedy i stejný počet vítězů.

A velmi solidní fotbal může nabídnout i nedělní mač v Unhošti, kam se chystá tým s aktuálně nejlepší formou v soutěži – druhé Dynamo Nelahozeves. Domácím to ale také jde a nepochybně doma favorita budou trápit. Začátek je 13:30.