„Domů se šlo po půlnoci," prozradil druhý den po utkání šťastný kouč Jiří Čížek, jehož v kompletním složení hrající svěřenci vyhráli 4:2.

„Byl to oboustranně výborný a férový zápas, který naši kluci odbojovali až do křečí. Doufám, že v tom budou pokračovat i v dalších zápasech," přeje si klobucký kormidelník a přiznal, že první body a skalp odvěkého rivala byly velkou motivací.

U soupeře chválil výborného Vimra, jehož začali pečlivěji bránit až v druhém poločase. „Sice jsme ho eliminovali, když se ale takový hráč rozběhne, tak se těžko zastavuje," řekl Čížek a odmítl vyzdvihnout někoho ze svých řad, byť se mu rozstřílel kanonýr Svoboda, jenž dal dvě branky.

„Od nás to byl v první řadě týmový výkon," prohlásil s tím, že jejich výhra byla zasloužená. „A konečně nám vyšel druhý poločas," pochvaloval si.

Na jeho začátku odskočily Klobuky dvěma góly na 3:1 a tím po zásahu zlonického Bakose z 19. minuty dovršily dokonalý obrat.
Funkcionář hostů Tomáš Smetana řekl, že to je, jako by si pouštěli přeskakující gramofonovou desku. „Stále stejné chyby nás stojí body. Herně nezaostáváme, ale svému soupeři výhru vždy vyloženě darujeme," konstatoval.

Hosty potom, co K. Nagyem vstřelili kontaktní branku na 3:2, potopila obrovská minela brankáře Kopeckého, který chtěl z první odehrát malou domů téměř z poloviny hřiště. Míč však promáchl a ten skončil v síti.

„Něco si řekneme v kabině, ale hráči to po vstupu na hřiště hned zapomenou, což byl příklad tragického úvodu druhého poločasu," povzdechl si Smetana