Toncar je vůbec zajímavá postavička. Spoustu kluků ze zmíněného nedělního utkání kdysi v mládeži SK Kladno několik let trénoval. Takže se ani nemusel bát, že by ho v neděli třeba strašecký Lukáš Mrázek nakopl, to se trenérovi nedělá.

Vedl i střelce Matyáše Kudelu, nebo svého syna Filipa, dnes kouče brankářů v Mladé Boleslavi a národním týmu do 19 let.

„Kdepak, nikdo mě nenakopl, s kluky i po letech vycházím výborně. A vyběhnout chvíli na trávník mi nedělá problém, pořád se udržuju a sportuju. Dokonce jsem mohl stihnout gól, jenže přihrávka nedorazila,“ usmál se chlapík, který Lhotu před pár lety dokonce trénoval, a doma pod jeho vedením patřila k tomu nejlepšímu, co tehdejší I. A třída nabízela.

Co je možná ještě zajímavější, výřečný Miroslav Toncar se před třemi lety při zájezdu do Itálie na hory dal do řeči s legendou českého jezdeckého sportu, osminásobným vítězem Velké pardubické Josefem Váňou. A vznikl z toho krásný vztah, dneska už pracovní.

„Od první chvíle jsme si rozuměli a trvá to doteď. Já Pepíkovi vyprávím fotbalové příběhy, on mně zase koňácké a myslím, že nás oba baví dostat se do trochu jiného světa,“ směje se Toncar, který nakonec pro Váňu začal i pracovat.

Slavný žokej totiž potřeboval nutně řidiče pro přepravu svých koní na závody hlavně do Itálie. Nabídl se Toncar a dneska už každý víkend míří za Alpy, nejvíc do Milána.

„Samozřejmě bylo nutné udělat si papíry na přepravu zvířat, ale to nebyl problém. Trochu těžší bylo naučit se vést koně, uzdit ho, ustájit. Přece jen má kolem pěti metráků,“ vysvětluje Toncar.

Jeho akční rádius je obrovský. Váňovo středisko leží na Karlovarsku pod kopcem Vladař, také musí stihnout zápasy Lhoty, ale i zmíněné Mladé Boleslavi.

A to jsme ještě nemluvili o jeho vnučce, hodně talentované fotbalové brankářce, kvůli níž jezdil pomáhat s trénováním do Dobrovíze u ruzyňského letiště. Dotáhla to do Slavie.

„Ale už tam není. Přestupní řád zakazuje volné hostování a většina holek se vrátila do mateřských klubů. Proto je teď doma ve Lhotě a uvažujeme, co s ní dál,“ dodal Toncar.

A co bude dál s ním? Na dostizích v Itálii, nebo na českých trávnících ho budete vídat určitě dál. Třeba zase za rok bude ke konci sezony Lhota potřebovat pomoc. Letos si s mladičkým Jaroslavem Nedvědem jen protočili místa v sestavě a číselná hříčka byla na světě: Toncarovi je 61, Nedvědovi 16…