Lužečtí se po několika nepovedených výsledcích propadli až do úplného suterénu tabulky s reálnou hrozbou sestupu. Jenečským by se bodíky hodily k definitivnímu potvrzení záchrany, ale také konečně k napravení předchozí totálně nepříznivé vzájemné bilance. To se jim nepodařilo ani tentokrát.

Tři cenné záchranářské body si v utkání bohatém na brankové příležitosti připsali domácí, kteří otáčeli nepříznivý stav na konečných 2:1.

K rozvoji přátelství fotbalových obyvatel obou vesnic ale zápas určitě nepřispěl. Naopak. „Pokud se záchrana oběma týmům nakonec povede, bylo by pro ně asi lepší, aby byl Lužec při rozlosování zařazen do mělnické skupiny, kam místně patří. Oboustranně by ubylo vášní," vzkázali do Lužce hosté.

Co se přesně v závěru utkání přihodilo? „V 88. minutě si zcela osamocený stahoval Rigo do své náruče snadný míč, naprosto zbytečně šel do souboje s ním Levý, výsledkem byl vzájemný konflikt a následná potyčka většiny hráčů," tak viděl vedoucí hostujícího mužstva Ladislav Kučera moment, který byl rozbuškou k neslavnému konci.

„Levý dojížděl balon a vyšlápl si na gólmana, ale žádný těžký souboj to nebyl. Gólman mu pak šlápl na achilovku a byla z toho veliká bitka. Myslím, že začátek byl od gólmana a měl by si to uvědomit," popsal verzi domácích jejich trenér Hrdlík.

K vyhrocenému závěru pak měla podle hostí svými nepřesnými výroky přispět i trojice rozhodčích. Těm Jenečští asi nejvíce zazlívali vyrovnávající gól Šáry, který podle nich padl z ofsajdu. „Podobný gól jsme dostali na jedna nula a taky mi to přišlo jako ofsajd, nemůžu to ale ze své pozice z takové dálky tvrdit," reagoval Pavel Hrdlík, podle kterého rozhodčí utkání neovlivnili. „Za dvacet minut mohlo být hotovo, kdyby hosté dali čtyři šance, tak se pak nemuseli rozčilovat na sudí. Nás ale podržel gólman. Jeneč se sice cítí ukřivděná, žádný zášmik to ale ani náhodou nebyl. To jsem zažil jinde," dodal lužecký kouč.

Jaké podle něj nyní budou mezi oběma soupeři vztahy, pokud se oba v soutěži udrží?

„Každý zápas je jiný. Dnes šlo oběma o hodně a hrálo se nadoraz, ale bez záludných zákroků. Myslím, že to byl férový zápas, který si hosté prohráli sami a rozhodčí ho neovlivnili," zopakoval Hrdlík. A hrát jinou skupinu? „To bychom nemohli hrát skoro nikde. Navíc to sami neovlivníme."