V Hostouni se chystá šlágr krajského přeboru mezi domácím nováčkem a Sokolem Vraný, do Lhoty zase přijedou na tahák I. A třídy borci téměř sousedních Tuchlovic.

V Hostouni, kde se koná tradiční posvícení, se utkají dva týmy, které v posledních letech posílila celá řádka odchovanců Kladna. Na jedné straně to jsou Šilhan, Rouček, v posledních týdnech dobře hrající Čurda nebo Hofman, na straně druhé stopeři Rada s Jarábem, Fujdiar a možná i se s zraněními laborující dvojka Abrham – Chaloupka.

„Nemohu říci, jestli nastoupí. Ale mohu říci, že ti, kdož nastoupí, budou zcela zdrávi. Já i hráči uděláme maximum, abychom v Hostouni poprvé bodovali," říká bojovně kouč Vraného Jiří Pazdera, který s týmem prožívá těžký úvod sezony. Ke složitému losu a dvěma prohrám musel započítat dvě vážná zranění Kalouse a brankáře Sajlera.

Kdo bude chytat v neděli, to Pazdera neprozradil. „Můžete to uhádnou sami: V pondělí z něho udělali dvojku, tak jde k nám," smál se Pazdera v narážce na Petra Čecha a jeho situaci v Chelsea. Samozřejmě šlo o legraci.

Domácí šéf Jiří Hondl zve hlavně na dobrý fotbal. „Jsem přesvědčen, že se bude hrát, oba celky mají kvalitu. Jednali jsme se Lhotou, zda by neposunula úvod svého duelu s Tuchlovicemi, protože my kvůli posvícení nemůžeme. Lhota to nechtěla," konstatoval.

Do brány půjde Pečonka

Také ve Lhotě měli v létě potíže s gólmanem, post zkušeného Šimka ale hájí Vošmik povolaný z béčka a je výborný. Ještě nepustil ani jeden gól a Lhota po skvělém začátku soutěže vede tabulku. Nicméně šest bodů mají také Tuchlovice a ty je sesbíraly proti těžším protivníkům, Hvozdnici a Benešovu B.

„Musím to uznat, měli to horší. My hráli s Cerhovicemi a Lety a přes respekt k těmto týmům budou patřit v soutěži k nejslabším," myslí si trenér Lhoty Petr Cais.

Tuchlovický asistent Miroslav Supáček má k soupeři respekt, přesto by nerad odjel s prázdnou. „V pátek jsme byli s rodinou ve Lhotě na houbách a přinesli jsme plný košík. V neděli chci body!" smál se.

Překvapil tím, že mezi tyčemi po dvou vítězných zápasech udělají s kolegou Mrázkem změnu, Zelenku vystřídá Pečonka. „Lhota má vysoké hráče jako Mikolandu, proto vsadíme na vyššího brankáře," vysvětlil.

Starosti má na postu stopera, kde před týdnem scházel Hejduk, teď zase marodí Portužák. „Zatím nemůže kvůli práci hrát ani Kubányi, takže ještě nevím, jak to vyřešíme," hlásí.

A mrzí ho, že se v Hostouni i Lhotě hraje ve stejném čase. „Je to škoda, možná to šlo domluvit. Nám se to minulý týden vyplatilo. Hráli jsme před zápasem Kladna ve Strašecí a lidí přišlo o stovku víc, než by tam bylo normálně," dodal.

My doplňme, že duel řídí jako hlavní rozhodčí Čermoch, který nemá na Kladensku kvůli kauze Doksy právě nejlepší pověst a v minulém ročníku se mu nepovedly ani duely Hostouně. Snad tentokrát pro sudího náročné derby nepokazí.