Kladno se nemá za co stydět. V situaci, kdy se kouč Ivan Pihávek musel obejít bez hráčů středu hřiště, odvedli jeho svěřenci maximum, přičemž se do poslední chvíle prezentovali solidním fotbalovým projevem.

Jihočeši ale byli pochopitelně lepším celkem, který soupeře nepustil do vyložené příležitosti. Jejich kapitánovi Peteru Mrázovi se návrat na Kladno, kde hrál nejvyšší soutěž, líbil.

„Škoda ale, že jsme nehráli na hlavním stadionu, mohl jsem si zavzpomínat," usmíval se stoper hostů, který viděl klasický pohárový zápas, v němž se jeho tým střelecky prosadil až ve 36. minutě Senegalcem Traorem. Těsně před půlí zvýšil po přečíslení Albánec Ciku.

Až po hodině hry ohrozili branku i domácí. Po Štoncnerově střele se musel gólman Brych hodně natahovat. Dvě minuty nato prošel přes dva hráče Táborska Šíma, jeho následný pád sudí posoudil jako simulování a nejspíš mu k tomu přičetl i předešlé komentáře – červená.

„Naše tři střídání další průběh ovlivnila. Přidali jsme ještě dva góly a určitě vyhrál lepší," mínil Mráz a dodal, že až na Javorka přijeli v plné síle.

Na 3:0 zvýšil střelou z 25 m Traore. „Hrál výborně a doufám, že mu to vydrží do mistráků," přál si Mráz a ocenil soupeře, který to nezabalil ani v deseti. Po rohovém kopu ale z ukázkového kontru kapituloval počtvrté.

Ve středu kladenské zálohy odehrál celý zápas Pavel Bartoš, jenž se s Mrázem sešel v ligovém týmu Kladna.

„Táborsko bylo po všech stránkách lepší než my. Nebyli jsme ale odevzdaným soupeřem a určitě to nemělo jednoduché," řekl nejzkušenější hráč Kladna a litoval podle jeho názoru nesmyslného vyloučení.

„Bylo to vůči nám kruté," řekl s tím, že se proti druholigovému soupeři vytáhli. „Musím kluky pochválit, všichni si sáhli na dno a jezdili i v deseti," dodal.

Velvary vstoupily do zápasu s třetiligovým Převýšovem výborně. Už od 8. minuty vedly zásluhou Ludvíka, jenž nadvakrát skóroval po rohovém kopu. Když pak z velké šance nedokázaly přidat druhou branku, prosazovali se střelecky jen hosté, kteří nakonec vyhráli 4:1.

Východočeši už za čtyři minuty vyrovnali. Do vedení šli po hodině hry, kdy hrubě chyboval stoper Vošmera, jenž se pět hodin před utkáním vrátil z dovolené v Chorvatsku.

Naopak odpočivat odjelo silné trio – Tenkl, Šalda, Bulíček, jež trenéru Pavlu Janečkovi moc scházelo, stejně jako čerstvě zranění Chrobák a Frohna. To už bylo velké oslabení.

„Pěkně mě to štvalo, ptal jsem se soupeře kolik jim chybí lidí. Prý byli kompletní. U nich si nikdo nedovolí odjet na dovolenou," zlobil se velvarský předseda David Vedral.

Po menším tlaku domácích se dostal šest minut před koncem k odraženému míči Bastin, který pěkně obstřelil Majtaníka, chvíli na to určil konečný výsledek Labík.

„Nejhorší je, že jsme měli víc gólovek a oni vyhráli 4:1," litoval Vedral a uznal, že vyjma několika fází byli vítězové lepší.

„Měli zkušený, pohyblivý tým. Byli jinde než my," řekl.

Kladno – Táborsko 0:4 (0:2).
Branky: 36., 72. Traore, 44. Ciku, 86. Mrázek. ŽK: Tesař, Rada, Šíma,Pechr. ČK: 59. Šíma. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 350.
Kladno: Tesař – Pechr, Veselý, Rada, Kalina – Štoncner, Bartoš, Borák (80. Tóth), Šíma – Bořík – Nesládek (76. Kraus).

Velvary – Převýšov 1:4 (1:1).
Branky: 8. Ludvík – 12. Veselka, 63., 84. Bastin, 86. Labík. ŽK: Ludvík, Obrtlík, Budějský – Bastin. Rozhodčí: Baum. Diváci: 200.
Velvary: Majtaník – Klempt (89. Jindřich), Obrtlík, Vošmera, Ludvík – Dvořák, Mucha, Budějský (74. Urban), Stejskal – Müller, Červený.