Jejich premiérovým rivalem nové sezony České fotbalové ligy bude 1. FC Karlovy Vary (10.15). Uvidí se také, jak se trenérům podařilo zapracovat do sestavy nové hráče, kterých přípravným kempem prošlo kádrem mužstva opravdu hodně.

Vstup do soutěže je nesmírně důležitým faktorem. Když se povede, může i průměrný tým nastartovat k velkým věcem.

Důležitost začátku si pochopitelně uvědomuje i trenér Daniel Drahokoupil. „Nervozita a očekávání se stupňují. Na utkání se ale těším a doufám, že i hráči," poznamenal.

V týdnu hovořili trenéři s kapitánem Lukášem Hajníkem i jeho zástupci Tomášem Procházkou a  Martinem Samkem. Probíhaly také pohovory s jednotlivými hráči. Měli též sezení s vedením klubu, kde se vyhodnotilo přípravné období a ujasnili si některé věci včetně ekonomiky a pravidel, za jakých se bude v klubu pracovat.

O sobotním soupeři nebylo na prahu sezony snadné zjistit bližší informace, Drahokoupil ale dnes okolo šestnácté hodiny jisté poznatky obdrží. U videa se pak konkrétně halvové mrknou, jak funguje záložní řada u reprezentace, a doví se, co od nich trenéři požadují. Jistě že na jiné úrovni.

V zítřejší sestavě Kladna by se mohlo oproti jaru objevit až pět nových hráčů, což je citelný zásah. Vedle stoperů Vavřiny a Procházky mají velkou šanci obléci dres i Ukrajinci Nessippbayev a Logojda, u nějž  je dotažení příchodu pouze administrativní záležitostí.

Zahrát si může také  brankář Hůla, poněvadž zvažovaná gólmanská jednička Sedlák má poraněné postranní vazy a není jisté, zda sobotní premiéru stihne.

Na služby obránce Kravcova a záložníka Semana Kladno nakonec nereflektovalo.

První ČFL ještě nedorostl a Slovák dal na nátlak rodičů přednost studiu vysoké školy v Košicích.

Kádr SK Kladno podzim 2012
Brankáři:  30 Hůla Jan  (přišel z Tn. Rakovník), 22 Kolumbič Mario (Švermov), 1 Sedlák Michal (návrat z hostování).

Obránci: 4 Hajník Lukáš, 19 Hofman Adam, 16 Logojda Oleg (Jirny), 11 Procházka Tomáš (Žižkov), 5 Samek Martin, 8 Vavřina Jakub (Táborsko), 2 Zahálka Martin (Teplice).

Záložníci:  3 Bartoš Pavel, 7 Čurda Jan, 6 Franek Dominik (z dorostu), 18 Holeček Dušan (z dorostu), 15 Rada Zdeněk, 10 Růžička Jiří, 9 Švambera Jan.  

Útočníci: 14 Cafourek Ondřej (Příbram), 13 Nessipbayev Timur (Radotín), 17 Novotný Pavel (Motorlet), 12 Rouček Tomáš, 20 Tóth Marek.