Trenéru Ivanu Pihávkovi se hlásilo sedmadvacet hráčů včetně pětice loňských dorostenců a borců, jejichž setrvání v současném kádru ještě není dořešeno (Čížek, Veselý, T. Procházka, Kalina a P. Růžička).

„Pro Kladno to je hodně působivé. Tolik lidí na tréninku tady dlouho nebylo," usmíval se trenér Ivan Pihávek.

Novou tváří je vedle mladíků i zkušený gólman Jakub Šereda. Také jeho možný příchod se musí dořešit stejně jako u střelce Jiřího Doležela, o kterého kouč moc stojí.

„Určitě budeme muset redukoval počet brankářů. Máme také plno mladých kluků, kteří musí hrát. Proto je dobře, že máme možnost spolupráce se Lhotou. Hráče jsem s tím seznámil. Budou si muset zvyknout na fotbal jiných parametrů a musí počítat s tím, že třeba v sobotu ráno budou na lavici a odpoledne pojedou se Lhotou," řekl Pihávek.

Jako možný problém se jeví, že jedenáct dní před prvním utkáním předkola Českého poháru nejsou dotažena hostování zmíněných, dost důležitých hráčů, kteří by tak nemohli nastoupit. Splněny zatím nejsou ani podmínky Jana Procházky a Václava Kaliny.

„To je otázka spíš pro managment mužstva. Ví o tom a doufám, že na tom pracuje. Osobně jednám se Žižkovem, protože tam mám dobré vazby z minulosti," řekl Pihávek.

Před tréninkem předstoupili před hráče sportovní ředitel Miroslav Příložný, Tomáš Zimmerman a Josef Drahota, který jako jediný působil v minulém vedení. Ten prozradil, že smlouva se subjekty, které by měly zabezpečit chod prvního mužstva, je připravená už tři týdny. Teď se ještě dolaďují detaily.

„V okamžiku, kdy bude vše hotovo, se to dozví lidé v klubu, včetně hráčů, a až pak uděláme tiskovou konferenci," uvedl Drahota s tím, že neměli problém zapracovat připomínky, které subjekty měly.

Ze strany klubu jde jen o to, aby klub zůstal v Kladně, jmenoval se SK Kladno a hrála se zde soutěž odpovídající finančnímu obratu, jenž tady bude.

„Nechceme, připustit, aby přišel někdo, kdo tady bude prát sto milionů a přitom bude hrát čtvrtou třídu," řekl s nadsázkou Drahota a upřesnil, že smlouva zatím bude na rok a pak se vyhodnotí.

Brankáři: Jaroslav Tesař, Michal Sedlák (chce ho Slaný), Karel Smrkovský, Jakub Šereda (naposledy Žatec) . Hráči z pole: Pavel Bartoš, Filip Bodnár (dorostenec), Tomáš Borák (dorostenec), Daniel Bořík, Tomáš Bystřický (dorostenec), Jakub Červenka (dorostenec), David Čížek (patří Vyšehradu nebo Žižkovu), Štěpán Hanzlík, Milan Hübst (dorostenec), Václav Kalina (Boheminas 1905), Vladimír Kolmistr, Václav Kraus, Jan Pechr, Milan Pudil (chtějí ho Kralupy), Jan Procházka (konec hostování v Mostu), Tomáš Procházka (patří Žižkovu), Petr Růžička (patří Slavii), Jiří Veselý (patří Kunicím), Stanislav Skořepa, Filip Suchý, Dominik Šíma, Jan Štoncner (chtějí ho Tuchlovice), Marek Tóth. Chyběl Jiří Růžička.