Lhota je první a válcuje konkurenci. její poslední výsledky vzbuzují respekt, a to v táboře soupeře, který pro změnu válcoval krajský přebor na jaře a dokonce hop vyhrál. Jedinou jarní porážku mu uštědřila právě Lhota! A nebude tým z Benešovska šetřit ani v neděli od 16 hodin.

Kam na zajímavý fotbal dál, třeba už v sobotu? Hodně lidí chodí na výborný fotbal do Velvar a místní borci jim dali k další návštěvě zápasu s Loko Vltavín Praha pádný důvod. Velvary v minulém kole jako porazily Zápy, které vedly tabulku s bilancí 9 výher a jediná prohra) a ještě na jejich hřišti pojmenovaném Teletník aréna. Navíc 4:0, ten výsledek zní jako z jiné galaxie. Mimochodem se tam utkali dva Olovničáci - předseda Slovanu David Vedral a zápský Petr Putz, který hrával i za Spartu.

Ještě slůvko k Vltavínu: hraje za něj i Tomáš rada, odchovanec Sparty, který si zahrál i za Plzeň, Jihlavu nebo Slovácko. A kdysi i za Kladno třetí ligu.

Pro někoho jsou Velvary daleko, a tak nabízíme další zápasy. Do Doks dorazí v sobotu Jíloviště s trenérem Horstem Sieglem, to bude zajímavý duel, v němž by domácí potřebovali favorita nachytat na švestkách.

Ve Slaném zase hostuje nejhorší tým krajského přeboru Velim, která by ráda pomocí zde vyráběné žvýkací gumy Pedro přilepila do tabulky další bodíky, nicméně domácí parta je obrovským favoritem.

Z okresu by zase mohlo být zajímavé derbíčko v Brandýsku, kam by mohli Švermováci vyrazit pěšky nebo na kole. Domácí teď opečovávají krásný trávník, pískat bude Dan Asník, na obou stranách dobří borci - v Brandýsku se bude nač dívat.

Co se týče nedělního programu, kromě skvělého mače ve Lhotě můžete vyrazit třeba už dopoledne na Novo, kde hostuje jiný kladenský celek z Kročehlav. A odpoledne? Deník doporučuje nejvíc dvě utkání: do Jedomělic přijede Braškov (oba celky mají po posledních nezdarech co napravovat), nebo si vyberte Unhošť. Ta přiveze svou partu z Klobuk kanonýr Svoboda.

Nabídka je opravdu pestrá.