Výbuch torza Lhoty

Výbuch Lhoty v Loděnici (0:4!) tak trochu zavinily velké absence hráčů základu. Třeba útočník Falout, jenž v minulém kole dal čtyři góly, neměl hlídání dvouleté dcery. Inu, fotbal nemá o Velikonocích někdy takovou moc. Scházeli i mantlík, Hurych, Maroušek a Sterzl, přesto torzo sestavy bojovalo až do 44. minuty, kdy inkasovalo po rohu. Ještě předtím však měli velkou šanci Nachtigal i dorážející Podraný, ale neuspěli.

„To byla trochu škoda, museli jsme čekat na jednu proměněnou šanci. Věděli jsme dobře, že Loděnice směrem dopředu tak špatné nejsou. Bohužel, s naším kádrem tolik záplat nezalátáme," litoval kouč Lhoty Petr Cais, jenž musel nasadit ještě na podzim trenéra Lhoty Chadimu, brankáře Vošmika či dorostence Suchánka. „Ve druhé části jsme se do nich moc nutili, třikrát nám frnkli a bylo to," konstatoval ještě Petr Cais.

Dát gól? Nemožné…

Tuchlovice válčily v Týnci a proti slabšímu sokovi se moc neukázaly. Za celý zápas si vytvořily proti obranném valu soupeře málo šancí a ty neproměnilo. V závěru měly dokonce štěstí, že jim Hašek nedal gól. „Vezeme bod, přitom zápas jsme měli pod kontrolou. Šance jsme měli, ale naše řešení finální fáze je tragické," hodnotil na facebooku asistent kouče Tuchlovic Miroslav Supáček.

Fotogalerie Týnec nad Sázavou - Tuchlovice ZDE

Ostrou palbu řídili Himl se Šilhanem

Hostouň na podzim v Jílové nezahrála dobře a prohrála. Uteklo ale hodně vody a nedělní mač byl naprosto odlišný. Jílové už bez exreprezentanta Novotného se spoustou mladíčků v sestavě, navíc samé muší váhy. To nemělo na úspěch naději, byť trenér Doležal, bývalý šéf Slavie Praha, narychlo povolal do brány exmistra světa v chytání trestných kopů Martina Vaniaka. 

Toho Martina Vaniaka, jenž byl v zimě v Hostouni hostem místního Plesu fotbalistů.

A byť chytal tenhle třiačtyřicetiletý veterán dobře, vyhrála Hostouň, kterou opět vedl místo omluveného kouče Čurdy asistent Miroslav Vlček, zadrženě 4:0.

Jasno bylo velmi brzy. Smolař zápasu Rouček, který si u lajny dělal do chtěl a bavil ochozy, trefil tyčku, ale po chvíli se po rohu prosadil Himl.

Pak přišla na řadu velká zbraň domácích – dlouhý nákop na Šilhana. Obr se nedal od míče odtlačit a Vaniakovi nedal šanci. „Věděli jsme, že mají mladý tým, takže to bylo o důrazu. Raději zataženě a nepřistoupit na jejich dorostenecký fotbal nahoru dolů," pokyvoval Miroslav Vlček mladší.

Ještě do půle se prosadil podruhé Himl, když jeho levačka využila tvrdé práce Šilhana a také pasu Roučka, jenž si z obrany Jílového dělal trhací kalendář.

Po obrátce už Hostouňští někdy moc mysleli gólově a zákonitě se v jim v koncovce přestalo dařit. Přesto Šilhan ještě jednou udeřil, když si pas Hofmana ještě mazácky zpracoval a zavěsil pod horní tyč.

„Výsledek 4:0 je výborný, ale mě těší moc i předvedená hra. Soupeře jsme k ničemu nepustili," chválil Vlček a speciálně vyzdvihl útočné kraje sestavy i hrot Šilhana, jenž toho naběhal mnohem víc než jindy.

Vyplatila se i sázka na změnu gólmana, Zach si vedl jistě. Kdo však bude chytat v neděli ve Lhotě, to neřekl. Stejně jako to, kdo bude Hostouň koučovat, protože hlavní trenér Čurda před týdnem žertoval, že pokud Sokol opět bez vyhraje, tak na lavičku raději nepůjde. „První se dozví kabina, kdo tam bude. Vyčkejte," usmál se, ale druhý den už podrobnosti poskytl. 

"S kabinou už jsem se rozloučil, moje mise na pozici hlavního kouče skončila. Martin Čurda chyběl podle dohody jen dvě kola, k týmu se nyní vrátí," upřesnil Miroslav Vlček mladší.